Brutálny útok na poľských turistov v Rimini

Dvadsaťšesťročná Poľka a jej manžel boli napadnutí na pláži v Rimini štyrmi mužmi zo severnej Afriky. Útočníci hromadne znásilnili ženu a muža niekoľkokrát udreli po hlave, čím mu spôsobili stratu vedomia. Obaja boli tiež okradnutí.

Kvôli brutálnemu útoku na Poliakov prijali poľské konzulárne úrady okamžité opatrenia na pomoc zraneným a ich rodinám, uviedlo poľské ministerstvo zahraničia. „Konzul v nedeľu odcestoval do Rimini a navštívil zranených v nemocnici. Stretol sa i s mestskými úradmi a políciou, aby zdôraznil očakávanie rýchleho a dôsledného vyšetrovania, aby čo najskôr boli odsúdení páchatelia,“ uviedol vo vyhlásení rezort zahraničných vecí.

Štyroch páchateľov brutálneho útoku na poľských turistov hľadá talianska polícia. Útok na Poliakov označuje talianska tlač ako „beštiálny“ a „neľudský“. Ako zdôrazňujú noviny, prvé zistenia na základe výpovedí obetí ukazujú, že útočníkmi boli pravdepodobne mladí cudzinci. K útoku došlo v noci z piatka na sobotu. Polícia je presvedčená, že ide o obzvlášť brutálnu skupinu, ktorá, ako všetko poukazuje, bola pod vplyvom drog a alkoholu. Ukázalo sa, že po útoku na turistov z Poľska tiež zaútočila na transsexuála z Peru. Zraneného po napadnutí nechali pri ceste.

Mladý Poliak bol prepustený z nemocnice a poskytol výpoveď. Jeho zranená žena ostáva naďalej pod dohľadom lekárov. Podľa zásad o postupe v prípade znásilnenia dostáva žena aj psychologickú podporu. Talianske médiá citujú šéfa polície v Rimini Maurizia Improtiho, ktorý povedal o útočníkoch: „Konali s neľudským násilím. Verím, že ich čoskoro chytíme.“.

Miestna polícia vytvorila špeciálnu skupinu, ktorá sa zaoberá týmto prípadom. „S obeťami prepadnutia sa v nemocnici stretol predstaviteľ mestskej vlády, ktorý im ponúkol všetku podporu a pomoc,“ informuje tlačová agentúra Ansa.

Foto zdroj:http://www.riminichoral.it/the-city-of-rimini/

(bre)