Bude na Veľkej homole nová či obnovená rozhľadňa?

Bude na Veľkej homole nová či obnovená rozhľadňa?

Rozhľadňa na Veľkej homole sa stala za roky svojej existencie cieľom výletov Pezinčanov, Modranov, Bratislavčanov i návštevníkov malokarpatského regiónu. Bola postavená z dreva, ktoré má relatívne krátku životnosť a po pätnástich rokov existencie bola kvôli bezpečnosti návštevníkov pred časom definitívne uzavretá.

Od apríla zbierali iniciátori podpisy pod petíciu, ktorá navrhuje obnoviť rozhľadňu v pôvodnej podobe, teda zasa by bola z dreva a len na pätnásť rokov a po tomto čase by ju bolo opäť potrebné demontovať. Primátori oboch miest uprednostňujú výstavbu novej rozhľadne a podporujú výstavbu  nového, moderného a najmä podstatne trvácnejšieho objektu.

Na nedávnom stretnutí primátorov Modry a Pezinka bola aj oficiálne jasne deklarovaná snaha podporiť výstavbu novej rozhľadne a spoločne hľadanie foriem jej financovania. Tak, aby mal nový objekt šancu slúžiť milovníkom prírody viac ako len jedno alebo dve desaťročia. Aj pôvodnú rozhľadňu stavali spolu Modrania s Pezinčanmi a obe mestá sa podieľali na financovaní, ale aj odpracovaním stoviek hodín.

Foto zdroj:http://www.planetslovakia.sk/turistika/155-velka-homola

(iri)