Deti môžu opäť písať Ježiškovi

Deti môžu opäť písať Ježiškovi

Deti zo Slovenska i zahraničia môžu opäť písať Ježiškovi o svojich tajných želaniach a vianočných prianiach. V Rajeckej Lesnej bol totiž slávnostne otvorený 19. ročník Vianočnej pošty.

Uplynulých 18. ročníkov Vianočnej pošty eviduje takmer 1,7 milióna želaní a kresbičiek od detí z celého sveta. Na adresu „999 99 Ježiško“ do Rajeckej Lesnej, kde má Ježiško oficiálnu poštovú schránku, vlani prišlo najviac listov a pohľadníc zo Slovenska, ale Ježiško dostal pozdravy aj od detí z Taiwanu, Číny, Česka, Rakúska, Nemecka, Maďarska, Poľska a z ďalších krajín. O svojich túžbach mu napísali dokonca aj deti z Bahrajnu, Namíbie či Thajska.

Pokrstená bola i nová vianočná známka. Jej inaugurácia sa uskutočnila v Bazilike Narodenia Panny Márie v Rajeckej Lesnej. Motívom novej známky je tradične detská kresba vybraná spomedzi všetkých tých, ktoré deti v predchádzajúcom roku posielali Ježiškovi. Na známke je vyobrazený veselý snehuliak od Barbory Ďuríkovej; autorkou domčeka so snehuliakom na FDC je Sofia Tadanaiová a predlohu anjelika na FDC pečiatku nakreslila Viktória Csábiová. Všetky tri dievčatá sú zo Základnej školy na Rozmarínovej ulici v Komárne.

Deti môžu svoje kresby posielať aj tento rok. Ak ich priložia k listu Ježiškovi a zaujmú odbornú porotu, môžu sa stať námetom pre budúcoročnú vianočnú známku. Tajné priania Ježiškovi je možné posielať aj na špeciálnych pohľadniciach z limitovanej edície, ktoré sú bezplatne dostupné na každej pošte. Všetkým deťom, ktoré uvedú aj svoju spiatočnú adresu, Ježiško pošle odpoveď – nielen v slovenčine, ale aj v angličtine či v Braillovom písme – a pribalí aj malý darček.

Posledným dňom na odoslanie listu či pohľadnice Ježiškovi je 23. december. Listy či pohľadnice s nalepenou poštovou známkou je možné odovzdať na každej pošte či vhodiť do ktorejkoľvek poštovej schránky.

(bre)

Foto zdroj: http://1.bp.blogspot.com/-Rr7AtxkASSo/Vl9dp9vZpDI/AAAAAAAAzWo/35W9dVFYpRc/s1600/Viano%25C4%258Dn%25C3%25A1%2Bpo%25C5%25A1ta1.jpg