Domča, Domča, vrátiš sa nám späť na kurty?!

Domča, Domča, vrátiš sa nám späť na kurty?!

Slovenskí fanúšikovia mohli iba smútiť, keď sa dozvedeli, že Dominika Cibulková sa rozhodla ukončiť túto sezónu o mesiac skôr ako zvyčajne. Dominika tak, napriek očakávaniam, vôbec nezopakovala skvelú minulú sezónu plnú tvrdej práce a spolupráce s osvedčeným tímom.

„Chcem si doliečiť isté zdravotnú problémy, no najviac si potrebuje oddýchnuť hlava. To je hlavný dôvod,“ vyhlásila Cibulková. Napriek tomu, že od „americkej šnúry“ hrala dobrý tenis, prehrala 4 vyrovnané zápasy po sebe: s Gavrilovou, Stephensonovou, Wozniackou a Garciovou. Ale všetky tieto tenistky sa neskôr stali aj víťazkami turnajov.

Cibulkovú akoby zlomila prehra s Wozniackou v Tokiu, keď už po tretíkrát v krátkom čase po trojsetovom boji zápas s Wozniackou Dominika skrečovala za stavu 6:3, 6:7, 1:3. Na otázku v tlači, aký bol dôvod tohto skrečovania, Cibulková uviedla: „Bolo tam obrovské teplo. Od prvého gemu som sa mimoriadne potila. Mala som kŕče, natiahla si slabiny. Nemohla som pokračovať. Jednu nohu som totiž len ťahala za sebou a do druhej som dostávala kŕče.“

Cibulková plánovala dohrať „ázijskú šnúru“, potom skončiť sezónu. V Pekingu v zápase s Belgičankou Mertensovou do stavu 5:0 hrala výborne, ale zápas prehrala 6:7, 1:6. „Možno to vyznie hlúpo, no po zápase som ani necítila smútok, iba rezignáciu. Už som nechcela byť na kurte,“ vyznala sa Dominika.

Čo si teda majú myslieť jej slovenskí fanúšikovia? Zranenia, vyčerpanosť, problémy s hlavou, ktorá si potrebuje oddýchnuť – to sú azda príčiny jej chýb v programe turnajov tejto sezóny?

Nové impozantné výsledky si možno Dominika šetrí na budúci rok. Na turnajoch WTA zarobila zatiaľ okolo 11 miliónov dolárov. Peniaze nerozhadzuje, ale dokáže ich výnosne investovať. A tak sa právom slovenskí fanúšikovia domnievajú, že späť na kurty ju sotva poženie vidina zárobku. Presviedča ich o tom aj Dominikino predstavovanie kúpených nehnuteľností na sociálnych sieťach. Zatiaľ neinvestuje v Monte Carle, na Floride alebo v Kalifornii, ale napríklad byt v novostavbe v Ružinove už kúpila dávnejšie. Jej ďalší byt v Bratislave má veľké čaro Starého mesta s veľkolepým výhľadom z terasy na Dunajskej ulici. Po úspešnej minuloročnej sezóne Dominike pribudol tretí byt pri Medickej záhrade. Cibulkovej luxusný raj teda dosť paradoxne predstavuje centrum nášho hlavného mesta.

Dominika Cibulková sa minulý rok vydala za svojho dlhoročného priateľa Michala Navaru. Domča, chystáš sa na bábätko?, pýtajú sa fanúšikovia. Vhodný čas na tehotenstvo? Odpoveď je neznáma. Tak či onak, fanúšikovia sa pýtajú úplne zbytočne. Veď Dominika Cibulková, naša nedávna tenisová jednotka, na ktorej post sa presunula Magdaléna Rybáriková, má plné právo na všetky svoje sny a ich realizáciu, nech sú akokoľvek vzdialené od bojov na tenisovom kurte.

Je všeobecne známe, že Dominika odovzdáva dane zo svojho príjmu vo svojej rodnej krajine a neukrýva si svoje peniaze, tak ako to robia rôzni slovenskí zbohatlíci v nejakom ďalekom daňovom raji. Aj za to jej patrí, okrem želania ďalších úspechov, veľká česť!

Foto zdroj: sportky.aktuality.sk

(kat)