Donovaly zatraktívni o dva roky moderná promenáda

Donovaly zatraktívni o dva roky moderná promenáda

V centre obľúbeného lyžiarskeho strediska Donovaly by už o dva roky mala stáť moderná promenáda. Spájať bude všetky časti rezortu, nájdeme na nej reštaurácie, kaviarne, vinárne, cukrárne, obchody i ďalšie služby. Chýbať nebudú ani ľudové remeslá, suveníry či športové vybavenie. Súčasťou Donovalskej promenády bude aj celoročná krytá lyžiarska hala, ktorú by mali začať stavať v marci budúceho roka.

Na promenáde budú aj kancelárske priestory a apartmánové byty. „V súčasnosti rokujeme s potenciálnymi investormi, k dispozícii sú aj voľné obchodné priestory na kúpu a prenájom,“ hovorí Igor Obšajsník, projektový manažér a dodáva: „Jednotlivé časti projektu plánujeme otvárať postupne, prvých návštevníkov privítame v prvom polroku 2020.“

Krytá lyžiarska hala ponúkne lyžiarom a snoubordistom tri hlavné zjazdovky, pre lyžiarsku školu budú k dispozícii dve samostatné. Celková plocha zjazdoviek bude viac ako 22 tisíc metrov štvorcových. Vnútorná teplota sa po celý rok bude držať pod bodom mrazu. Na výrobu snehu využijú umelé zasnežovanie. Premávať bude sedačková lanovka a klasické vleky. Očakáva sa, že krytú lyžiarsku halu ročne navštívi 200 tisíc ľudí.

„Leto je pre obec Donovaly i pre miestnych podnikateľov výrazne slabším obdobím ako zima, hoci v posledných rokoch pribudlo u nás aj niekoľko letných atrakcií. Verím, že sa nám tento projekt podarí dotiahnuť do úspešného konca, a tak budeme môcť konkurovať silným tatranským lyžiarskym strediskám,“ konštatuje starosta Miroslav Daňo.

(lbr)

Foto: Lýdia Brabcová pre NN