Euroázijská aliancia namiesto EÚ a NATO?

Euroázijská aliancia namiesto EÚ a NATO?

Predstaviteľ pravicovej strany Bratia Talianska pred nadchádzajúcimi parlamentnými voľbami v rozhovore pre Sputnik povedal, že ak sa táto strana dostane do parlamentu, bude pokračovať v snahách presadiť euroázijskú alianciu s Ruskom namiesto toho, aby sa zamerala na spoluprácu EÚ.

„Bratia Talianska vždy vyzývali k zrušeniu politických a ekonomických sankcií proti Rusku, ktoré sú pre našu krajinu absolútne nespravodlivé a škodlivé. Ak budeme vo vláde, požiadame o revíziu všetkých medzinárodných zmlúv. Ako člen parlamentu budem pokračovať v boji za to, aby Taliansko opustilo eurozónu a NATO v prospech prirodzenej a strategickej euroázijskej aliancie (politickej, hospodárskej, energetickej a vojenskej) s Ruskom,“ povedal Roberto Lavarini.

Pravicový politik dodal, že iba stredo-pravá koaličná vláda, ktorej súčasťou bude jeho strana, zabráni v Taliansku chaosu.

„Z tohto dôvodu je nevyhnutné, aby stredo-pravá koalícia získala viac ako 40 percent hlasov. V opačnom prípade tu bude chaos, o ktorý sa snažia globálni finanční špekulanti a globálna plutokracia,“ zdôraznil Lavarini.

Talianske médiá sa podľa neho počas volebnej kampane snažia odpútať pozornosť verejnosti od kľúčových otázok, ako je bezpečnosť a nelegálna migrácia, na abstraktnú politickú agendu.

„Masmédiá, ktoré sa nachádzajú v rukách systému, sa pokúšajú odvrátiť pozornosť a oklamať Talianov rečami o pretrvávajúcej neistote a nebezpečenstve fašizmu. Jediným skutočným nebezpečenstvom je však invázia afrických a moslimských migrantov, koniec našej latinskej, kresťanskej civilizácie,“ uzatvoril taliansky politik.

Foto zdroj: https://www.flickr.com/photos/30478819@N08/35553467263

(tom)