Farage: Hlavný vyjednávač EÚ nechápe, prečo vlastne Brexit nastal

Farage: Hlavný vyjednávač EÚ nechápe, prečo vlastne Brexit nastal

Bývalý predseda britskej Strany nezávislosti Spojeného kráľovstva (UKIP) Nigel Farage sa stretol s hlavným vyjednávačom Európskej únie Michelom Barnierom, aby s ním diskutoval o otázke Brexitu.

Farage, ktorý je ešte stále poslancom Európskeho parlamentu Barniera varoval, že v prípade ak Brusel pri rokovaniach o Brexite nepristúpi na kompromis, podpora odchodu z eurobloku bez dosiahnutia obchodnej dohoda len stúpne.

Jeho poznámky nadväzujú na rozhodnutie britskej premiérky Theresy Mayovej vymenovať ministerského námestníka, ktorého agendou bude vypracovanie scenáru vystúpenia Veľkej Británie z eurobloku, ak sa Londýn s Bruselom nedohodnú na konečných podmienkach odchodu.

Po schôdzke s vyjednávačom Farage oznámil, že Barnier doteraz nedokáže pochopiť, prečo nastal Brexit.

„Odchádzal som zo stretnutia s pocitom, že mu predtým nebolo dostatočne vysvetlené, že Brexit bol predovšetkým o kontrole masového prisťahovalectva a demokratického sebaurčenia,“ povedal euroskeptický poslanec, ktorý sa vo významnej miere zasadzoval o vystúpenie Británie z EÚ.

„Spýtal som sa ho, či pochopil, prečo nastal Brexit,“ pokračoval Farage s tým, že Barnier sa domnieva, že ľudia boli oklamaní.

„Je to veľmi podobný príbeh, nie? Povedal som mu, že tak buď sú ľudia klamaní, alebo to bolo všetko kvôli Rusom. Avšak pán Barnier, hlavným dôvodom bolo, že ľudia mali už dosť politiky otvorených dverí pol miliarde utečencov po celej Európe,“ povedal Nigel Farage a dodal, že hlavný vyjednávač EÚ pri týchto slovách na neho pozeral s nechápavým výrazom.

Slová bývalého lídra UKIP len potvrdzujú, že tak ako aj v mnohých iných prípadoch, tak aj teraz sú eurokrati úplne odtrhnutí od reality. Byrokrati v Európskej únii ešte stále nechápu, že svojou politikou ohrozujúcou národné záujmy členských štátov spôsobujú oni samotní deštrukciu Európskej únie zvnútra. Zvýšená popularita neštandardných politických strán je priamym dôsledkom politiky európskeho establišmentu.

Foto zdroj: https://www.express.co.uk/news/politics/901115/Brexit-Ask-Barnier-Nigel-Farage-UKIP-Brussels-Michel-Barnier

(tom)