Fico reaguje na Kisku: Nečudujem sa, že nebude kandidovať, niečo nekalé skrýva

Fico reaguje na Kisku: Nečudujem sa, že nebude kandidovať, niečo nekalé skrýva

Bývali premiér – šéf Smeru Robert Fico v reakcii na rozhodnutie Andreja Kisku vyhlásil, že sa nečuduje tomu, že už nebude kandidovať v ďalších prezidentských voľbách.

Fico v stanovisku, ktoré poslalo tlačové oddelenie Smeru tvrdí, že podľa poslancov parlamentného výboru pre nezlučiteľnosť funkcií ho totiž správa Finančnej správy SR, týkajúca sa daňových operácií jeho firmy KTAG, absolútne morálne diskvalifikuje.

​„Tým, že prezident odmieta dať súhlas na zverejnenie tejto správy, len potvrdzuje, že niečo nekalé skrýva. Chcem len pripomenúť verejnosti, že médiá v minulosti priniesli informácie o nezákonnom financovaní prezidentskej kampane Andreja Kisku, ako aj daňových podvodoch jeho firmy KTAG,” dodáva sa v stanovisku Fica.

Poslanci Smeru-SD po rokovaní výboru uviedli, že prezident Kiska niekoľkonásobne prekročil náklady na prezidentskú kampaň. Odvolávali sa na informácie z materiálov finančnej správy. Opozícia tvrdenie Smeru-SD spochybňuje.

Podľa nej z dokumentov niekoľkonásobné prekročenie limitu nevyplýva. Pripomína, že výbor nemá riešiť finančné limity na kampaň, ale dodržiavanie ústavného zákona o konflikte záujmov.

Kiska v utorok oznámil, že v budúcoročných prezidentských voľbách nebude kandidovať. Svoje rozhodnutie opiera o viaceré okolnosti. Ako vyplýva z jeho vyjadrení, z politiky sa úplne stiahnuť neplánuje.

Politický zápas, ktorý začal svojím vstupom do politiky, nepovažuje za skončený. Chce premýšľať, ako najlepšie využiť autoritu a dôveru veľkej časti verejnosti. Chce prispieť k začiatku novej politickej éry na Slovensku. Prezidentské voľby budú na jar 2019.

Písali sme:

Andrej Kiska nebude kandidovať v roku 2019 na post prezidenta SR – TU!

Reakcie na rozhodnutie A. Kisku – nekandidovať v nasledujúcich voľbách na prezidenta SR – TU!

Kto je naším prezidentom? Andrej Kiska alebo Martin Bútora? – TU!

 

 

Foto zdroj: https://www.expres.sk/tag/robert-fico/page/4/