Hokejisti v druhom zápase prehrali s USA, ale šance na prvé miesto v skupine zostávajú

Druhý zápas olympijského turnaja v Pjongčangu naši hokejisti tesne prehrali s USA 1:2. Máme však sľubné šance na prvé miesto v skupine. Zajtra hráme proti Slovincom.

Proti Američanom tréner Craig Ramsay poslal do bránky skúseného brankára Jána Laca. Stretnutie sa začalo útokmi na oboch stranách. Prvá naša väčšia šanca prišla už v tretej minúte. Hovorka šikovne prihral pred bránu Čajkovskému, ten vystrelil z tesnej blízkosti, ale americký brankár pohotovo reagoval.

Hlavné udalosti prvej tretiny sa odohrali v 8. minúte. Najprv Američania využili presilovku, ale už o 25 sekúnd naši vyrovnali. Surový sa vybral „na exkurziu“ do tretiny súpera, prihral Kudrnovi, ten iba tečoval puk, ktorý po nešťastnom zákroku amerického brankára Zapolského skončil v sieti – 1:1.

Potom sa zasa hral vyrovnaný hokej a Slováci dva razy pohrozili v závere tretiny. Najprv v 17. minúte Paulovič prihral Hovorkovi, ktorý našiel pred bránkou Krištofa, ale jeho strelu blokoval obranca Sanguinetti a americký brankár puk prikryl. O minútu Nagy z pravého kruhu vystrelil na bránku, americký brankár vyrazil puk iba pred seba, Surový niekoľko razy sa snažil dotlačiť puk do bránky, ale to sa mu nepodarilo.

V druhej tretine diváci príliš veľa hokejovej krásy nevideli, nebezpečenstvo pred oboma bránkami vypuklo iba sporadicky a gól v druhom dejstve nepadol.

Rozhodujúca epizóda celého stretnutia sa odohrala v úvode záverečnej tretiny. Na ľade sa ocitlo príliš veľa našich hráčov a nasledovalo vylúčenie. Američania využili presilovku bleskovo: už po siedmich sekundách sa ujali vedenia – 2:1.

Vzápätí mali presilovku aj my, ale bez gólového efektu. Do konca stretnutia Slováci dobíjali americkú bránku, ale nedokázali vyrovnať.

Prehra síce mrzí, ale netreba si sypať popol na hlavu. Žiadna katastrofa nenastala. Aj napriek prehre Slovensko ešte má dobré šance na víťazstvo v skupine. Ale keby sa to nepodarilo, ani v tomto prípade nevypadneme a neskrachujeme. Nik nevypadáva. Ibaže tí lepší zo skupín budú mať deň oddychu, kým tí horší budú v svojráznom „kvalifikačnom“ zápase bojovať o postup do štvrťfinále. Uvidíme, aký bude stav po zajtrajšom dueli so Slovinskom.

Slovensko – USA 1:2 (1:1, 0:0, 0:1), Gól Slovenska: 8. Kudrna (Surový, Čajkovský)

Slovensko: J. Laco (Rybár) – Baranka, Starosta, Čerešňák, Graňák (A), Valach, Ďaloga, Čajkovský – Kudrna, Nagy (A), Surový (C) – Bubela, Bakoš, Haščák – Krištof, Paulovič, Ölvecký – Hovorka, Lamper, Marcinko – Cingel.