Homosexuálne sobáše dostali v Nemecku zelenú!

Homosexuálne sobáše dostali v Nemecku zelenú!

Je to ďalší samovražedný krok pre celú Európu, ktorý prichádza z najväčšieho štátu EÚ. Nemecký zákonodarný zbor Bundestag v posledný júnový deň odsúhlasil prijatie zákona, ktorý legalizuje manželstvo osôb rovnakého pohlavia. Za novú legislatívu hlasovalo 393 poslancov, 226 sa vyjadrilo proti a 4 poslanci sa hlasovania zdržali.

Aj keď spolková kancelárka Angela Merkelová hlasovala proti prijatiu zákona, vyjadrila nádej, že prijatý návrh bude krok smerom k širšiemu sociálnemu zmieru a jednote.

Manželstvo ľudí rovnakého pohlavia je stále predmetom diskusie medzi Sociálno-demokratickou stranou (SPD) a alianciou Kresťansko-demokratickej únie (CDU) – vedenej Merkelovou, a jej bavorskej sesterskej strany Kresťanskej sociálnej únie (CSU). Aliancia CDU / CSU má v 630 člennom Bundestagu 310 mandátov.

Súčasní konzervatívci v skupine CDU trvali na nemennosti zákona, avšak ako uviedol politológ na Kolínskej univerzite Thomas Jaeger, Merkel ová má dostatočný politický kapitál, aby kritiku z vlastnej strany ustála. Ako príklad uviedol, že približne 80 percent Nemcov s týmto zákonom vyjadruje svoj súhlas.

Podpredseda nemeckého Spolkového snemu Johannes Singhammer (CSU) vyhlásil, že Bavorsko by malo schválený zákon o legalizácii sobášov osôb rovnakého pohlavia napadnúť na Ústavnom súde. Zdôraznil, že takáto výzva napomôže “rýchlo objasniť, či nová definícia manželstva je, alebo nie je v rozpore s nemeckou ústavou”.

V Európe momentálne podobným zákonom umožňuje manželstvo ľudí toho istého pohlavia 13 štátov. Prvý štát EÚ, ktorý schválil túto legislatívu, bolo Holandsko. Neskôr sa k nemu pridalo aj Belgicko, Španielsko, Nórsko, Švédsko, Portugalsko, Island, Dánsko, Francúzsko, Británia (s výnimkou Severného Írska), Luxembursko, Írsko (po referende) a Fínsko.

Celkovo homosexuálne zväzky vo svete umožňuje vykonávať 20 štátov. Zo slovenských politických strán sa k podpore týchto manželstiev hlási napríklad opozičná liberálna Sloboda a Solidarita (SaS), ale aj niektorí predstavitelia vládnej strany SMER – sociálna demokracia.

Kam povedie liberalizácia systému, ktorý bol v Európe tradične kresťanský, monogamný a heterosexuálny, to nám môžu ukázať dejiny na osudoch veľkých ríši, akými boli v antike Grécko či Rím, ktoré zanikli aj kvôli nerešpektovaniu systému tradičnej rodiny a sexuálnej orientácie, ktorá tradičnú rodinu zachováva…

Foto zdroj: http://www.pinknews.co.uk/2016/06/23/same-sex-couples-have-spent-over-1-billion-on-weddings-in-just-one-year/

(tom)