Ilustrovanú Ústavu SR predstavia Trnave

Ilustrovanú Ústavu SR predstavia Trnave

V utorok 14. novembra 2017 večer o siedmej sprístupnia verejností v priestoroch kníhkupectva na Štefánikovej ulici výstavu s názvom Ilustrovaná ústava.

Návštevníci sa môžu tešiť na spracovanie, ktoré je pre knižnú ilustráciu netypické – pôjde o tlač na tkaninu, ktorá v sebe ukrýva odkaz ľudovej tradície a minulosti. Výstava bude voľne prístupná do 14. januára 2018.

Autor ilustrácií Andrej Kolenčík predstaví ilustrácie pochádzajúce z knižnej publikácie Ilustrovaná ústava, ktorá vyšla v septembri tohto roku. Pod záštitou kníhkupca a už aj vydavateľa Adama Berku a v spolupráci s grafikom Borisom Melušom vytvoril autor vyše tridsať ilustrácií. Výstava ponúkne výber z nich. Adam Berka Ilustrovanú ústavu komentuje slovami, že si nemôžeme nechať ukradnúť štát tými, čo národnú identitu spájajú s neznášanlivosťou.

Andrej Kolenčík sa narodil v roku 1984 v Bratislava. Je filmový režisér, ilustrátor a výtvarník, ktorý sa venuje tvorbe animovaných aj hraných filmov. Je aj spoluzakladateľom festivalu Fest Anča, kde pôsobil ako programový dramaturg.

Foto zdroj: http://www.sho.sk/clanok/1512/ustava-sr-a-odkaz-nasich-predkov

(iri)