Irán: Dokážeme zničiť všetky americké vojenské základne v regióne a vytvoriť peklo pre sionistov

Irán: Dokážeme zničiť všetky americké vojenské základne v regióne a vytvoriť peklo pre sionistov

Irán označil tvrdenia Izraela týkajúce sa zostrelenia iránskeho bezpilotného lietadla a následnej odvety v podobe zostrelenie izraelskej stíhačky za smiešne. Iránsky armádny veliteľ však pri tejto príležitosti varoval, že Irán by mohol sionistickému režimu rozpútať peklo a zničiť všetky americké základne v tejto oblasti.

„Tvrdenie o prelete iránskeho dronu a účasti Iránu na zostrelení sionistického stíhacieho lietadla sú tak smiešne, že si nezaslúžia komentár,“ uviedol hovorca iránskeho ministerstva zahraničných vecí Bahram Qassemi. Dodal tiež, že predstavitelia Iránu fungujú v Sýrii iba ako poradcovia a robia tak vyslovene na základe požiadavky legitímnej vlády.

Zástupca veliteľa elitných iránskych Revolučných gárd – generál Hossein Salami zase vyhlásil, že akékoľvek agresívne kroky Tel Avivu, môžu zo strany Teheránu vyvolať vážnu reakciu a vytvoriť pre sionistov peklo.

Qassemi tiež povedal, že Sýria je suverénny štát a vláda v Damasku a ozbrojené sily majú legitímne právo chrániť svoju územnú celistvosť a čeliť akejkoľvek cudzej agresii.

Pripomíname, že izraelská armáda cez víkend informovala o zostrelení bezpilotného iránskeho lietadla, ktoré údajne odštartovalo zo základne na území Sýrie. Následne mala sýrska protivzdušná obrana zostreliť izraelské bojové lietadlo, ktoré v reakcii útočilo na uvedenú základňu.

Generál Salami sa ohľadne politiky Spojených štátov voči Iránu tiež vyjadril, že jeho krajina je silná voči hrozbám svojich nepriateľov. Poznamenal, že v možnostiach iránskej armády je zničiť všetky americké vojenské základne v regióne.

Situáciu s množiacimi sa hrozbami, napätím a permanentným vyvolávaním konfliktu na Blízkom východe považujeme už za neúnosnú a chorú. Veríme však, že vo veľmi blízkej budúcnosti dôjde v tejto oblasti k pozitívnemu zvratu.

Foto zdroj: https://www.middleeastmonitor.com/20170120-irans-revolutionary-guard-expands-its-economic-empire-in-syria/

(tom)