Izrael sa chváli, že je prvým štátom, aby použil americké F-35 v boji a „útoky na rôzne fronty“

Izrael, ktorý uskutočnil niekoľko leteckých nájazdov v susednej Sýrii, sa teraz chváli, že je prvou krajinou, ktorá v boji použila americkú F-35, aby „napadla“ ciele na Blízkom východe. Ciele však neupresnili.

„Letíme na F-35 po celom Blízkom východe.Stali sme  sa súčasťou našich operatívnych spôsobilostí, “ povedal veliteľ amerického  letectva generálmajor Amikam Norkinna konferencii AF seniorských vzdušných síl v Herzilya.

Vedúci predstaviteľov izraelských vzdušných síl však vynechal časť o tom, ktoré ciele boli skutočne zasiahnuté , hoci Tel Aviv nedávno spustil masívny útok vo vnútri vojensko-pustošeného suseda Sýrie.

Oznámenie izraelských vzdušných síl prichádza týždeň po oficiálnom otvorení amerického veľvyslanectva v Jeruzaleme, ktoré vyvolalo rozsiahle odsúdenie v arabskom svete. Slávnostné otvorenie amerického veľvyslanectva v Jeruzaleme,  sa stalo  krviprelievaním, v ktorom boli zabité a zranené stovky palestínskych demonštrantov izraelskými silami.Nezákonné násilie odsúdili skupiny zaoberajúce sa ochranou práv.

Foto zdroj: https://www.zerohedge.com/news/2018-05-22/israel-claims-it-first-state-use-f-35-fighter-jets-attack-mode