Ján Čarnogurský  o dôležitých veciach

Ján Čarnogurský o dôležitých veciach

citácia z FB autora z nedele 4. júna

V pondelok 5. júna sa opäť chystá protikorupčný pochod v Bratislava a tentoraz aj v Košiciach. (To sa už medzitým udialo – pozn. red.) Už som o tom písal, ale musím znovu. Tieto pochody majú názov, proti ktorému nemožno namietať, ale ich priebeh nesie všetky znaky majdanovských demonštrácií na Ukrajine a inde vo svete a tie demonštrácie priniesli každej svojej krajine len problémy a pokles.

Pochodu robia reklamu médiá, ktoré vlastnia prevažne cudzinci; mimovládne organizácie, ktoré dostávajú peniaze od našich vládnych inštitúcií (dúfam, že ich už zastavia) a od zahraničných nadácií, ktoré zase dostávajú peniaze od svojich vládnych inštitúcií a od veľkých firiem, ktoré sú tiež úzko zviazané so svojimi vládami. Sú to všetko metódy, ktoré používajú tajné služby.

Ficova vláda vadí Američanom, NATO a ďalším na Západe, pretože neprepadá natoľko rusofóbstvu, ako by si to oni a naše nevládne organizácie želali. Nechcem sa zastávať nikoho z vlády (dôkaz bude hneď nasledovať), ale zmanipulovaní študenti nemôžu vyzývať na zmeny vlády hneď, nečakajúc na voľby. Taký transparent mali na minulom pochode. Platí na Slovensku demokracia alebo neplatí? Koho z opozície chcú namiesto tejto vlády? Je schopná terajšia opozícia vytvoriť vládu a viesť Slovensko? V každej západnej krajine, azda s výnimkou Nemecka, sú obvinenia vlády z korupcie. Napríklad česká vláda je lepšia? Protikorupčné pochody si nezaslúžia podporu.
Predseda vlády Róbert Fico opakovane vyzýva, že Slovensko sa musí dostať do prvej skupiny terajších členských krajín Európskej únie, ak sa Únia rozdelí na rôzne „rýchlosti“. Buďme si na čistom. Ak sa tak stane – a asi sa tak stane – prvú skupinu, najrýchlejšiu, budú tvoriť krajiny združené okolo Nemecka. Ale v tejto skupine bude udávať pokyny Nemecko a krajiny skupiny sa budú musieť skôr alebo neskôr prispôsobiť Nemecku.

Chceme sa stať ďalšou spolkovou krajinou Nemecka? Ja sa nechcem. Nemecko je skvelá krajina, v mnohých ohľadoch nám môže byť vzorom. Sledujem, čo sa v Nemecku deje, celkom dobre sa dohovorím po nemecky. Ale nechcem, aby sa Slovensko prispôsobovalo Nemecku. Len príkladmo, členstvo v prvej skupine by pre nás znamenalo, že naše dane bude určovať Nemecko, základné parametre rozpočtu bude určovať Nemecko, podmienky prijímania migrantov bude určovať Nemecko, budovanie základní NATO a vysielanie našich vojakov do zahraničia bude v podstate určovať Nemecko.

Ďakujem, ale bezo mňa. Hľadajme formy, ako vyjadriť nesúhlas s premiérovými slovami, že chceme patriť do prvej, najrýchlejšej skupiny, ak sa EÚ rozdelí na viac rýchlostí.

 

Foto zdroj:https://dennikn.sk/64619/carnogurskeho-spolocnost-hladala-najvacsich-rusofobov/

(Text sme zverejnili so súhlasom autora)