Jana Hubinska: Niekedy dokážem aj to, čomu sama skoro neverím

Jana Hubinska: Niekedy dokážem aj to, čomu sama skoro neverím

Majiteľka Českého leva a iných hereckých ocenení momentálne pripravuje koncert a plní si sny. Neobjavuje sa síce v seriáloch, ale občas si zakoncertuje a kde ju ešte môžete vidieť sa dozviete v rozhovore, ktorý nám poskytla.

Vyrušili sme vás pri skúške na koncert, predstavte nám ho kedy, kde o čom to bude?

Už o pá dní 15. marca  v Pistoriho paláci v Bratislave večer o 19.00  hodine si zaspievam šansóniky a džez spoločne s Gabom Jonášom – vynikajúcim klaviristom a Jurajom Kalaszom, ktorý ma sprevádza  na kontrabase.

Zaujímavé mini zoskupenie,  nechýbajú vám iné nástroje?
Máme to už spolu za roky vyskúšané a funguje to.  Komorná trojka, ktorú niekedy doplníme o bicie, alebo harmoniku.

Známa ste predovšetkým ako herečka, kde  vás možno aktuálne  vidieť,  alebo na čom pracujete?

Hrám v muzikáli Mamma Mia a okrem toho sa teraz viac venujem hudbe. Nahrali sme s Peťom Luhom singel, v týchto dňoch dokončujeme k nemu klip a pracujeme na ďalších nových veciach. Teraz momentálne ako herečka nenakrúcam nič nové. Vraj zasa opakujú v českej televízii seriál Zdivočelá země, čo je jeden z najúspešnejších seriálov, ktorý zobrazuje štyridsať rokov socializmu. Tak aspoň takto sa môžem stretať so svojimi fanúšikmi.

Obrazovky sú plné seriálov a bez vás…

Čo k tomu povedať, som tu a pripravená.

Vyhovuje vám takýto stav?

Ani nie, mám svoju prácu rada. Snažím sa teda zamestnať nejako inak.

Ako?
Doháňam veci, ktoré som nestíhala, keď som mala dvadsaťštyri hodinový pracovný čas. Športujem, chalupárčim…. Nepoznám slovo nuda.

Ste známa ako milovníčka adrenalínu, tešíte sa na jarné dni a už hladkáte motorku?

Motorku ešte nie, ale slnka sa už neviem dočkať. Som teplomilný tvor. Nerada jazdím medzi prvými lastovičkami. Čakám, kým sa zohrejú cesty a aj ja. Dovtedy mám náhradné športy. V zime lyžujem, potom lozím na umelých stenách, v okolí Bratislavy na skalách, ale aj v Tatrách či v Rakúsku.

Čo zaujímavé ste zliezli v poslednom období?

Naposledy na jeseň Ošarpance v Tatrách a na jar mám nové sny. Už je to skoro za dverami. Začala som zasa loziť pred siedmimi rokmi a hoci nie som horolezec, som prirodzene súťaživá, mám rada výzvy a nesmierne ma to baví. Takže niekedy dokážem aj to, čomu sama skoro neverím.

Dávate si veľký pozor na bezpečnosť?
Áno, to je veľmi dôležité, lebo nie je to len o mne, ale minimálne o dvoch ľuďoch, keďže väčšinou chodím v tandeme. Na lane máte zodpovednosť nielen za svoj, ale aj za život toho druhého. Bezpečnosť a opatrnosť musia byť na prvom mieste.

Okrem adrenalínových športov rada cestujete…

Áno milujem cestovanie. Už dobrých šestnásť  rokov cestujem po svete individuálne, potom každý rok aspoň dva – trikrát jachtárčim, takže utekám na more. Stále mám viac iniciatív ako času. Toto leto sa chystám do  Kanady, kde ma pozvali na trasu z Edmontonu cez Skalisté hory do Vancouveru, veľkú časť cesty na motorke. Verím, že to bude veľké dobrodružstvo. Na prázdniny zase príde dcéra, tak aj ju si chcem užiť.

Vaše aktivity sú denné, čo robíte po večeroch, keď nehráte a nekoncertujete?

Niekedy relaxujem tak, že maľujem. Vymyslela som si taký veršík, „Do každej detskej izbičky patria zlaté rybičky“, aby mohli plniť želania… tak maľujem obrázky a na nich zlaté rybičky, aby sa mohli diať zázraky. Keďže sa to rozkríklo, tak mám aj množstvo kupcov.

Dcéra Sahar je v zahraničí, študovala v USA, v Dánsku, kde ju máte aktuálne?

Teraz je piaty rok v Bruseli, kde dokončuje tretiu vysokú  školu  – skončila medzinárodný obchod, politický manažment a teraz dokončuje odbor informačný manažment. Už sa teší domov, lebo ju čaká v garáži jej motorka.  Nie som tým veľmi nadšená, ale ani moja mamina nebola, keď som začala jazdiť.

Požičiavate si motorky?
Nie, každá máme svoju.

Žiadne umelecké sklony sa u nej neobjavili?
Chcela byť módna návrhárka, čo som jej kedysi vyhovorila, že to môže robiť aj ako koníčka. Poslúchla a vyzerá to tak, že mi to ani nebude vyčítať. Kreslením tiež rada relaxuje.

(olv)

Snímka: Barbora Baluchová Photography