Jubilantky Oľga Szabová a Nora Blahová rozospievali legendárne „Véčko“

„Keď  vrelo  Véčko“ spieva Janko Lehotský v jednej zo svojich pesničiek a hoci sa on osobne jubilejného večera stálic nezúčastnil, V-klub naozaj vrel spomienkami a hitmi dvojice speváčok Oľgy Szabovej a Nory Blahovej, ktoré delí v rámci narodenín jeden rok a tri dni. Sedemdesiatpäťku oslávila interpretka nezabudnuteľného Mendocina Oľga Szabová už v minulom roku, na spoločnú oslavu s Norou Blahovovou, si počkala.

Oľga Szabová – Mendcino

Kamarátky aj v súkromí neodmietli ponuku, aby si zaspomínali  v spoločnom programe.  „Na javisku som naposledy stála pred troma rokmi,“ – prezradila pred vystúpením dojatá Oľga Szabová, ktorá celý večer  strávila na vozíčku. „Nohy si vypýtali svoju daň, absolvovala som aj operácie a procedúry, no zatiaľ to vyzerá, že chodiť už nebudem, ale hlas mám stále a potešilo by ma, keby sme s týmto programom navštívili aj iné mestá ako Bratislavu,“ – netají svoju túžbu po spievaní Oľga Szabová.

Rovnako Nora Blahová, ktorá s cíti pri sile aj napriek nedávnemu sťahovaniu, čo dokázala aj tanečnými kreáciami na javisku tak ako sme u nej zvyknutí z mladosti. „Tanec som vždy milovala, pohyb všeobecne a milujem ho dodnes,“ prezrádza temperamentná speváčka, ktorej nohy lietali ako za mlada, a pokračuje:  „S Olinkou nás spája nielen znamenie, v ktorom sme sa narodili, ale aj kamarátske puto, ktoré je pevné. Často sa u nej stretávame, podebatujeme, dokonca som napísala text na spoločný duet pre túto príležitosť. Nahrali a naspievali sme ho v štúdiu u jej syna Jurka. Pieseň je o tom, že ľudia zostarnú, zoslabnú, ale aj bolesti sa znášajú lepšie, ak ostanú priatelia.“

Nora Blahová – Neveríš uveríš

Obe oslávenkyne boli dojaté, koľko priateľov,  známych i neznámych  si našlo čas a prišlo sa s nimi podeliť o radosť zo spoločného vystúpenia.

(olv)

Foto Anna Olvecká pre NN