Katarína Brychtová: Občas si treba od televízie oddýchnuť

Katarína Brychtová: Občas si treba od televízie oddýchnuť

Je akčná, veselá, plná energie. Katarína Brychtová má aktuálne na konte svojich aktivít aj knihu tradičných receptov, ktoré zozbierala v rodine. Herečka a moderátorka sa na nudu určite sťažovať nemôže. Popri množstve práce sa venuje aj malému vnukovi, vďaka ktorému si vyslúžila titul najmladšej babičky v slovenskom šoubiznise. Stala sa ňou v 48-ich rokoch.

Z obrazovky ste sa stratili, ale určite nie ste bez práce. Čomu sa teraz venujete?

Koncom septembra som spustila vlastnú talkšou s Jánom Gorduličom, mojím kolegom z Pošty pre teba, s Marcellou Molnárovou a s Milanom Kňažkom. Stali sa prvými hosťami v premiérovej časti a bolo to zábavné. V novembri som pokrstila knihu receptov Moje sladké radosti. Je jasné, že ide o koláčiky. Mám z toho radosť.

Ako vám napadlo urobiť talkšou?
Mne by to v živote nenapadlo, ale oslovili ma dievčatá, ktoré robia viacero projektov – vraj či by som neskúsila. V auguste prišli, dali sme to dokopy a v septembri sme štartovali. Poriadne som sa pripravovala, snažila som sa nájsť aj styčné body medzi hosťami, aby to bolo vtipné, ale aby tam bola aj emócia. Myslím si, že sa nám to spoločne podarilo. Mám šťastie, že hostí si vyberám sama.

Máte ambície preniknúť i na televízne obrazovky?

Týmto som sa vôbec nezaoberala, uvidíme ako sa bude projekt vyvíjať, čas ukáže, či budú ľudia chodiť. Samozrejme, mám rozrobený námet aj pre televíziu, takže uvidíme.

Čo nám prezradíte o svojej knihe receptov, čo v nej nájdeme?

Pekná farebná kniha, fotila Petra Bošanská u mňa doma. V kuchyni sme piekli, preniesli sme to do obývačky a nafotili. Môj muž so synom odišli na dva týždne preč, za čo im aj touto cestou ďakujem. Recepty sú väčšinou po mojej starej mame z maminej strany. Sú tam však aj tie od mojej mamy a svokry, ale i kapitoly Kamarátky, Zo sveta, Nepečené a Slané.

Médiá v ostatom čase riešia vaše kilá navyše. Ako to vnímate?
Normálne, pribrala som, tak mám kilá. Keď sme piekli do knihy, bolo naozaj ťažké odolávať.  Myslím si, že všetky, čo sme sa na tomto procese zúčastňovali, sme pribrali, ale užili sme si to. Chystám sa chodiť na jogu, takže sa budem snažiť schudnúť.

Na druhej strane babička už si môže dovoliť nejaké to kilečko navyše… Čo nám prezradíte o svojom vnukovi?

Leuško má dva a pol roka, je krásny a všetci máme z neho radosť. Je poriadne živý, hovorí dvoma jazykmi – po anglicky i po slovensky rovnako dobre, lebo jeho otec je Američan.

Nechýba vám obrazovka?

Mám sa skutočne dobre, nemám sa na čo sťažovať a považujem za celkom normálne, že si občas treba od obrazovky oddýchnuť. Vyskytujem sa ako hosť v rôznych televíznych programoch, občas idem do dabingu, čiže mám oddychový čas, ktorý nie je celkom oddychový, ale užívam si ho.

(olv)

Foto: Anna Olvecká pre NN