Korytnica stratila ďalšieho záujemcu o kúpu

Korytnica stratila ďalšieho záujemcu o kúpu

Kúpele Korytnica rokovali na jeseň so záujemcom o ich oživenie. Nádejný investor však nesplnil požiadavku realitnej kancelárie a nezložil záruku.

O pozemok s rozlohou 72,4-tisíc metrov štvorcových prejavil záujem neznámy investor. Napriek vážnemu záujmu však nesplnil podmienky realitnej kancelárie, ktorá vzhľadom k predošlým kontroverziám okolo pozemku vyžaduje patričnú záruku – zmluvnú aj finančnú.

Časť areálu kúpeľov patrí údajne známemu bratislavskému podnikateľovi Mariánovi K. Pozemok, ktorý vlastní jedna z jeho firiem,  je už niekoľko mesiacov na predaj za 2,5 milióna eur. Časť kúpeľov očividne nechal majiteľ schátrať. Práve tú časť kedysi slávnych kúpeľov chránia pred úplnou devastáciou len dobrovoľné a bezplatné zásahy ochranárov a majiteľov okolitých pozemkov.

Budovy sú v takom stave, že ich možno už len zbúrať, naokolo sú priestranstvá zavalené popadanými stromami. Nefunkčné sú aj lavičky či ihriská, rovnako aj turistické trasy prechádzajúce areálom. Funkčná je len plnička minerálnych vôd, ubytovňa a penzión Svätopluk.

Foto zdroj: http://predapo.com/map/

(iri)