Kristína: Som šťastná, že som vypredala Lucernu

Kristína: Som šťastná, že som vypredala Lucernu

Kristína Peláková patrí k našim najpopulárnejším speváčkam. Aj tento rok sa opäť stala Osobnosťou televíznej obrazovky v kategórii speváčka, ktorá je výsledkom hlasovania fanúšikov. Úspechy žne nielen na Slovensku, ale aj v Česku. Kristína je nielen mimoriadne talentovanou speváčkou, ale vie i hrať a darí sa jej aj ako modelke.

Ako by ste jedným slovom charakterizovali obdobie, ktoré momentálne prežívate?

Spokojné. Možno je to aj príchodom Vianoc, veľmi sa teším z toho, čo robím, aj zo života.

Naspievali ste titulnú pieseň k novému filmu Tri želania. Nie je to prvé dielo, ako prijímate podobné ponuky?
Tri želania je moja tretia príležitosť k takejto spolupráci. V tomto filme nehrám, ale napriek tomu som vďačná, že som súčasťou rozprávky. Tri želania je príjemná, pohodová pieseň – k ľuďom. Žiadny zámok, princovia. Videla som to skôr, ako vznikla pieseň. Martin Kavulič si počkal na text Kamila Peteraja a podarilo sa nám urobiť pieseň, ktorá je melodická, hravá a osloví nielen deti, ale aj dospelých. Je o sympatiách, ktoré, keď naskočia, život je krajší.

Spomenuli ste Vianoce, veľa ľudí nadáva, že Vianoce spôsobujú hektiku. Dokážete ich prežiť vy aj bez nej, v pokoji a pomaly?

Pravdou je, v predvianočnom čase máme veľa koncertov, vystúpení, sme rozlietaní. Vždy si hovorím, že nakúpim darčeky skôr, ale nikdy to tak nie je. Nemám zatiaľ vlastnú rodinu, takže 24. decembra sme spolu manželom, potom ideme k mojej mamke, k Martinovej mamke, takže je to ešte o mamách.  Keď budem mať vlastné deti, možno zistím, čo je hektika. Teraz sa v rámci rodín snažíme vytvoriť náladu bez nervozity a zhonu.

Ako je to u vás s pečením a varením?

Nie som zatiaľ vychýrená kuchárka ani cukrárka, verím, že to príde časom. Už som urobila prvý krok – kúpila som formu na bábovku aj na tortu, tak teraz len niečo upiecť, manžel má totiž veľmi rád koláčiky. Vianočné pečivo zatiaľ nechávam na skúsené maminy.

Máte s manželom rozdielne vianočné chuťové poháriky?
Nie, u nás, vo Svidníku klasika – oblátky s medom, máčanka, bobaľky, pirohy, kapustnica, ryby so šalátom.

Pri vašom povolaní speváčky asi neplánujete veci len na mesiac dopredu. Čo váš čaká v budúcom roku?

Koncerty, koncerty, koncerty. Priznám sa, tento polrok som poľavila v rámci vlastných koncertov, lebo som už cítila únavu.

Vypredali ste pražskú Lucernu, ktorá pre mnohých spevákov bola kedysi nedosiahnuteľná. Mali ste pred touto sálou rešpekt alebo ste už generácia, ktorá si verí a povie – sála ako každá iná?

Určite to nie je samozrejmosť, všetci mi v ten deň volali, dokonca aj pán Peteraj mi blahoželal, povzbudzoval ma. Ani neviem popísať tie pocity, keď som tam vstúpila. Lucerna dýcha veľkoleposťou, je tam duch slávnosti, bola som šťastná, že bola plná. Potom sme vypredali aj Národné tenisové centrum v Bratislave, čo bolo tiež fantastické.

Nedávno ste predstavili svoj nový album „Mať srdce“. Ako ste spokojná s jeho rozptylom medzi ľudí?

Opäť sme sa presvedčili celý tím, s ktorým spolupracujem, že sa nám spolu robí dobre, že to ľudia prijímajú. Na album mám len krásne ohlasy. Robíme to preto, aby sa to naozaj dotklo ľudí, mám radosť.

Kamil Peteraj a jeho texty sú pre vás jednou zo životných výhier…

Kamil Peteraj je pre mňa dar. Ani duet s Robom Grigorovom neberiem ako samozrejmosť, lebo Robo je tvrdý oriešok. Je to úžasný umelec, skvelý človek, sadli sme si, a tak aj spolupráca bola veľmi príjemná.

(olv) 

Foto zdroj: archív Kristíny Pelákovej