Kto nebol sexuálne obťažovaný, nech sa prihlási u súdruha Žinčicu

Kto nebol sexuálne obťažovaný, nech sa prihlási u súdruha Žinčicu

Správy zo zahraničia, ale už aj z domova, začínajú zahlcovať ľudia  bez rozdielu pohlavia a veku, ktorí si po mnohých rokoch, ba dokonca desaťročiach napriek času, ktorý pretiekol a kráse, ktorá povädla, spomenuli, že ich ktosi kedysi kdesi sexuálne obťažoval.

Ťažko povedať, či im muž alebo aj žena len podržali dvere, polichotili, že sú pekne oblečení či šibalsky na nich žmurkli, alebo vrhali chlipné pohľady či priamo zatlačili za účelom obchytkávania kdesi do tmavého kúta – akosi sa to zlieva všetko len do všeobecného sexuálneho obťažovania. Neviem… Nezľahčujem. Ak ide o obťažovanie z pozície vyššie postaveného voči podriadenej, je to veľmi zlé a obeť sa bojí brániť – v dnešnej dobre nie je ľahké prísť o prácu a ešte aj to je zlé, že na obťažovanú dievčinu alebo aj chlapca sa ešte aj ostatní dívajú krivým okom… Tam by naozaj mali nastúpiť orgány činné v trestnom konaní.

Vydávať však za obťažovanie naozaj každú hlúposť a vytvárať v spoločnosti atmosféru, že už aj očný kontakt na ulici je obťažovanie, tiež nikam nevedie… ale konečne som pochopila jeden z aspektov výletu do Ameriky: tam sa mi žiaden muž nepozrel ani do očí, ani dvere nepodržal… asi majú skúsenosť, že aj toto sa vydáva za obťažovanie.

Ešte je aj zvláštne, že mnohí a mnohé sa rozhodli odhaliť pravdu o obťažovaní až teraz, možno medzitým násilníci zarobili a oplatí sa súdiť o odškodné, alebo sa aspoň zviditeľniť… Raz darmo, pekné slovo nepovažujem za obťažovanie, rovnako ani úsmev či pohľad do očí. Zdá sa však že s obťažovaním sa vrece roztrhlo. A ak by sa niekto cítil ako neobťažovaná menšina, nech sa prihlási u súdruha Žinčicu.

Foto zdroj: http://www.sagetherapycenter.com/divorce-separation/

(iri)