Kultúrny festival Biela noc navštívi ďalšie miesta na Slovensku

Kultúrny festival Biela noc navštívi ďalšie miesta na Slovensku

Biela noc – najväčší a zrejme aj najviac navštevovaný medzinárodný festival súčasného umenia, založeného na kontrastoch svetla a tmy, sa po metropole východu – Košiciach – stal neoddeliteľnou súčasťou života aj Bratislavy ako hlavného mesta, z ktorého putuje i do ďalších miest západného Slovenska. Sú to Stupava, Senec a Budmerice.

V každom z týchto známych kultúrnych stredísk bude prezentované iné vybrané umelecké dielo Bielej noci. V poradí druhým  mestom, ktoré predstaví svetelné dielo, bude v sobotu 28. októbra okresné mesto Senec. Od siedmej hodiny večer rozžiari Námestie 1. mája zoskupenie umelcov a tvorivých experimentátorov svojou predstavivosťou, ktorou chcú zaujať široké publikum.

Dielo bude tvorivým stvárnením rôznofarebnosti a má netradične pracovať s architektúrou námestia. Pôjde vraj opäť o pôsobivú umeleckú hru, ktorú podporia svetelné objekty pohrávajúce sa aj s priestorovým vnímaním divákov. Pomocou farebného svetelného algoritmu štvorcov bude vytvorený iluzórny priestor, ktorý dodá námestiu nový, zatiaľ neprebádaný rozmer.

Foto zdroj:googlesearch.com

(iri)