Letná škola na Slovensku

Letná škola na Slovensku

dňoch 6. – 8. septembra  sa v Senci koná tretí ročník letnej školy, ktorej cieľom je zlepšiť využívanie vedeckých poznatkov a nástrojov pri tvorbe politík. Letnú školu organizuje Spoločné výskumné centrum Európskej komisie (JRC) v spolupráci s Medzinárodnou sieťou pre vedecké poradenstvo (INGSA) a Slovenskou akadémiou vied (SAV).

Témou tohtoročnej letnej školy, ktorá sa po prvý raz koná v regióne strednej a východnej Európy, je migrácia a demografické zmeny. Podujatie je určené pre vedcov a zamestnancov štátnej a verejnej správy, ktorým má pomôcť získať nové zručnosti a poznatky potrebné k lepšiemu využívaniu vedeckých dôkazov pri tvorbe politík. Počas troch dní je pre účastníkov pripravený interaktívny program s renomovanými lektormi. Migrácia je jednou z kľúčových tém politickej diskusie v EÚ a vzhľadom na globalizáciu, ekonomické a demografické trendy, klimatické zmeny a vojenské konflikty vo svete ňou ešte dlho zostane. Treba však posunúť diskusiu od emócií k faktom.

Na letnej škole sa zúčastňuje 70 vedcov, zamestnancov štátnej a verejnej správy, ako aj medzinárodných organizácií z 24 krajín.

Foto zdroj:https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/389023-migranti-v-grecku-ziadaju-o-azyl/

(ebu)