Lidl maže európsku históriu

Lidl maže európsku históriu

Britský denník Telegraph vo svojom článku napísal, že zákazníci obchodného reťazca Lidl vyjadrili svoj hnev po tom, keď supermarket zo svojich propagačných letákov vymazal z fotografií kresťanské symboly kostola Anastasis, ktorý sa nachádza na gréckom strove Santorini.

Lidl upravené fotografie využil ako ilustračný podklad pre svoje letáky, na ktorých propagoval tradičné grécke výrobky: jogurty, pistácie, syry feta a ďalšie. Po tom ako na to upozornila vo svojom programe belgická televízia RTL, na situáciu zareagovali rozhorčení zákazníci. Viacero z nich vyjadrilo svoje sklamanie na facebookových stránkach spoločnosti po celej Európe.

Potravinový reťazec v prvotnej reakcii na svoju obranu uviedol, že upravenými snímkami obhajuje snahu zachovávať politickú a náboženskú neutralitu.

Príspevky ako “Prečo mažete našu históriu?”, alebo “chcel by som sa opýtať s plnou vážnosťou, či Vaša spoločnosť neplánuje Halal týždeň. Zaujíma ma to hlavne kvôli kauze Gréckych krížov, či budete tiež odstraňovať z mešít polmesiac”, a iné následne zaplavili stránky spoločnosti.

Podľa Telegraphu sa vlna kritiky na Lidl zniesla zo všetkých kútov Európy. Supermarket následne vyhlásil, že sa “ospravedlňuje každému, koho sa odstránenie krížov na obaloch privátnej značky Eridanous dotklo”. Cieľom propagačných materiálov podľa obchodnej siete “nebolo kohokoľvek uraziť”.

“Urobíme všetko pre to, aby sa takáto situácia v budúcnosti neopakovala. Vašu spätnú väzbu aktívne tlmočíme nášmu tímu v zahraničí, ktorý vytvára obaly,” dodal Lidl.

Podobný prípad sa stal aj začiatkom januára tohto roka, keď vo svojich európskych reklamných materiáloch na oblečenie použil reťazec modela s tmavou pleťou. Na vtedajšiu kritiku Lidl zareagoval tým, že obhajuje národnostnú toleranciu…

 

Foto zdroj: https://www.thesun.ie/news/1123057/lidl-and-aldi-plot-to-take-over-the-us-by-opening-thousands-of-new-supermarkets-forcing-walmart-to-slash-prices/

(tom)