Londýn opäť dostal krvavú ranu

Londýn opäť dostal krvavú ranu

Vraždiaci útočník v stredu na londýnskom Westminsterskom moste najprv narazil autom do ľudí na chodníku a následne nožom dobodal policajta hliadkujúceho pred sídlom britského parlamentu. Policajti ho postrelili, neskôr svojim zraneniam podľahol. Okrem neho pri čine zahynuli traja ľudia vrátane dobodaného policajta.

Polícia zatiaľ pracuje s predpokladom, že stredajší útok v Londýne bol nejakým spôsobom prepojený s “islamským terorizmom”. Pre televíznu stanicu BBC to  uviedol britský minister obrany Michael Fallon. Britská polícia podľa neho len v minulom roku predišla desiatkam útokov, avšak práve takémuto typu útoku uskutočneného tzv. vlkom samotárom, pri ktorom sú použité predmety každodenného života, je omnoho ťažšie zabrániť. Dodal, že bezpečnostné opatrenia v parlamente budú teraz prehodnotené, avšak budova nemôže byť hermeticky uzatvorená.

Zástupca šéfa londýnskej Metropolitnej polície Mark Rowley potvrdil, že pri útoku zahynuli štyria ľudia: policajt Keith Palmer, útočník, a dvaja civilisti – žena štyridsiatnička a muž päťdesiatnik. Dodal, že dovedna 29 ľudí, ktorí pri útoku utrpeli zranenia, bolo prevezených do nemocnice. Sedem z nich sa nachádza v kritickom stave.

Polícia v súvislosti s útokom prehľadala v noci na štvrtok šesť lokalít v Anglicku, konkrétne v Londýne, Birminghame a inde. Zadržala pritom sedem ľudí, uviedol Rowley podľa televízie Sky News.

 

Foto zdroj: http://www.express.co.uk/news/uk/782755/London-terror-attack-parliament-Westminster-UK-police-Theresa-May-Donald-Trump-Paris
http://blokprotiislamizaci.cz/londynsky-zabijak-je-islamsky-kazatel-abu-izzadeen-hluboce-verici-muslim/

(iri)