Londýn vedome podkopáva vzťahy s Moskvou, tvrdí Lavrov

Londýn vedome podkopáva vzťahy s Moskvou, tvrdí Lavrov

Spojené kráľovstvo v prípade obvinení voči Moskve vedome podkopáva svoje vzťahy s Ruskom. V prípade ďalších nepriateľských krokov zo strany Londýna, bude Ruská federácia reagovať protiopatreniami. Uviedol to ruský minister zahraničných Sergej Lavrov.

„Neexistujú žiadne pochybnosti o tom, že britská vláda v rámci svojej politiky podkopáva vzťahy medzi Spojeným kráľovstvom a Ruskom … Pokiaľ budem mať táto politika svoje pokračovanie, princíp reciprocity vo vzájomných vzťahoch bude prítomný aj naďalej,“ povedal Lavrov po stretnutí so svojim japonským náprotivkom Tarom Konom.

V súvislosti s otravou agenta Skripaľa ruský minister zahraničných vecí uviedol, že jeho krajina sa bude snažiť dostať odpovede na všetky otázky smerujúce na Organizáciu pre zákaz chemických zbraní.

„Budeme sa snažiť nájsť odpovede na všetky naše otázky, ktoré sú veľmi dobre formulované a absolútne jasné … Dovoľte mi pripomenúť, že sme odstránili všetky chemické zbrane, čo bolo aj preverené,“ vyhlásil šéf ruskej diplomacie.

„Teraz sme svedkami hektického dupotania po celom svete a prejavmi solidarity zo strany spojencov Veľkej Británie, bez toho, aby boli zverejnené fakty. Myslím, že všetci tomu veľmi dobre rozumejú, ale v rámci falošnej solidarity sú nútení urobiť niektoré vyhlásenia, ktoré by mohli byť interpretované ako podpora Londýnu,“ poznamenal minister na záver.

Foto zdroj: https://sputniknews.com/europe/201702201050857541-sergei-lavrov-mister-no/

(tom)