Lukáš Adamec: Ďakujem všetkým ľuďom za dôveru

Lukáš Adamec: Ďakujem všetkým ľuďom za dôveru

V lete  minulého roka ponúkol Košičan Lukáš Adamec svoj prvý sólový album, ktorý mu produkoval Tomi Okres – dnes člen novozaloženej skupiny Chinaski. Jeho skladba Horúca láska s textom Vlada Krausza má dnes takmer 5 miliónov videní a Lukáš Adamec je dojatý. Pieseň o láske bieleho Košičana ku kráske z Luníka prekročila všetky očakávania.

Stretli sme sa na koncerte Allana Mikušeka, čo tu robíte, keď nespievate?

Prišiel som sa pozrieť, nakoľko som bol pozvaný. Nemôžem povedať, že sme kamaráti, aj keď sa evidujeme, ale som kamarát jeho kamarátov a teším sa, že som tu, že si vypočujem svoje idoly ako napríklad sú aj Allan či Vašo Patejdl.

Už ste sa pobavili s Vašom?

Ešte nie, ale keď dospieva mám v pláne sa na neho poriadne  usmievať, aby si na mňa spomenul. Veľmi mi pomohol svojou piesňou Nepriznaná, s ktorou som mal úspech v Superstar v roku 2011 a mám ju stále v repertoári.

Horúca láska je názov piesne, s ktorou ste zabodovali u všetkých generácií…

Nebol to plán, ale je to pre mňa veľké zadosťučinenie, že sa pieseň páči. Keď spevák chystá pieseň, vždy je to lotéria ako sa uchytí, treba dobrú pieseň a tiež veľa šťastia. Ešte stále nemôžem uveriť, som rozcítený a unesený z úspechu tejto piesne, lebo vždy som chcel urobiť takú skladbu, ktorú prijmú televízie, rádiá, a teraz to mám. Ďakujem všetkým ľuďom za dôveru v túto pieseň, mali ju možno väčšiu ako ja.

Horúca láska:

https://www.youtube.com/watch?v=MW-_2upLDLQ

Ako inak trávite čas, okrem toho, že si užívate úspech?
Veľa pracujem, ale pracujem rád, či pre rádiá, televízie, koncerty. Okrem toho mám ročnú dcéru a pomaly štvorročného syna, obaja nám s manželkou robia radosť, snažíme sa im venovať čo najviac času. Mám šťastie, že i na tomto poli sa mi darí, deti sú zdravé, manželka chápavá, stará sa krásne o ne, keď som preč, a samozrejme, keď som doma, snažím sa čo najviac byť s nimi.

V začiatkoch vášho manželstva ste mi v rozhovore povedali krásnu vetu – učíme sa spolu žiť. Ako je to teraz po rokoch?

Manželia  sme niečo cez štyri roky a učíme sa stále. Ale pokročili sme, zvykli sme si na seba, je krásne aj v zlých alebo ťažších chvíľach „operovať“ s človekom, na ktorom mi záleží. A máme nádherné plody našej lásky – naše deti.

Keď ma raz odsúdia:

https://www.youtube.com/watch?v=-PM73VD_lfI

Z vášho albumu už pomaly zachádza do uší a duší poslucháčov druhý singel…

Veľmi príjemné prekvapenie, že verejnosť i médiá prijali našu druhú „nasadenú novinku“ Keď ma raz odsúdia. Plánujem ďalší videoklip, ale ešte nie som rozhodnutý, či to bude baladické, alebo niečo živšie. Mám totiž rád všetky svoje pesničky, ktoré mi vyšli na albume a je to doslova pestrá zmes. Rád spievam aj viaceré prevzaté piesne, ktoré však na albume nie sú.

(olv)

Foto: Anna Olvecká pre NN