Macron s Merkelovou chcú dostať do EÚ čo najviac utečencov

Macron s Merkelovou chcú dostať do EÚ čo najviac utečencov

Vysokopostavení európski lídri sa z ekonomických dôvodov snažia vpustiť do Európskej únie viac migrantov a pred bezpečnostnými otázkami zatvárajú oči. Pre spravodajský portál Sputnik to uviedol hovorca mimovládnej organizácie Defend Europe (DE).

Francúzsky prezident Emmanuel Macron nemá podľa Thorstena Schmidta veľký záujem zastaviť migráciu a stabilizovať tak situáciu vo Francúzsku. Skôr sa zdá, že spoločne s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou, chce zvýšiť prúd migrantov.

“Myslíme si, že Macron nemá záujem zastaviť migráciu a urobiť z Francúzska stabilizovanejšiu krajinu,” vyhlásil hovorca DE a dodal, že okrem francúzskeho lídra a nemeckej kancelárky aj ďalší vysokí predstavitelia EÚ robia všetko pre to, aby mohli migráciu pretláčať aj naďalej.

Ohľadne Macronho návrhu zriadiť vo Francúzsku centrá pre utečencov zo severnej Afriky, predstaviteľ mimovládky povedal, že je to len pokus “upokojiť reči o migrácii”. Koncom júla šéf Elyzejského paláca povedal, že Francúzsko zriadi v Líbyi strediská pre žiadateľov o azyl, ktoré by mali preskúmať azylové žiadosti bez toho, aby museli utečenci absolvovať riskantnú cestu cez Stredozemné more.

“Domnievame sa, že vysoko postavení lídri v Európe chcú do Únie dostať čo najväčší počet migrantov,” uviedol Thorsten Schmidt. Politici podľa Defend Europe, potrebujú týchto migrantov na to, aby vyvážili nízku pôrodnosť v Európe a tiež kvôli ekonomickému faktoru.

“Čisto z ekonomických dôvodov priberajú milióny migrantov,” zdôraznil predstaviteľ mimovládnej organizácie. Poukázal pri tom na to, že podľa Dublinského dohovoru utečenci musia požiadať o azyl v prvej bezpečnej krajine, do ktorej vstúpili. Avšak realita je taká, že veľký počet migrantov prichádzajúcich do Európy prešlo pred podaním žiadosti cez viaceré európske štáty.

Defend Europe (Obrana Európy) je združenie, ktoré o sebe hovorí, že jeho snahou je zvýšiť povedomie o migračnom probléme v Stredomorí. Organizácia tvrdí, že chce skoncovať s nelegálnym prisťahovalectvom a obchodovaním s ľuďmi.

O najnovšej situácií s utečencami vo Francúzsku publikovali Národné Noviny článok: Francúzsko sa bude starať o utečencov v Calais. https://narodnenoviny.sk/francuzsko-sa-bude-starat-o-utecencov-v-calais-francuzi-sa-uz-necitia-doma/

Foto zdroj: http://www.pluska.sk/spravy/zo-zahranicia/macron-nam-pekne-vyfarbil-imigrantov-vita-otvorenou-narucou-slovakov-zenie-kade-lahsie.html

(tom)