Macronove väzby na elitu a establišment

Zdá sa, že nový francúzsky prezident Emmanuel Macron, ktorý bol 7. apríla zvolený do najvyššej funkcie, má v skutočnosti silné väzby aj v rámci politického establišmentu v Británii a Spojených štátoch, v ľavom i pravom spektre.

Tento 39-ročný bývalý Rothschildov bankár nikdy predtým nezastával volenú funkciu. Napriek tomu, že v rámci francúzskeho politického systému bol vnímaný ako outsider, zdá sa, že sa teší podpore silných osôb spojených s biznisom a politikou.

Politici, od bývalého britského ministra financií Georgea Osborna až po vychádzajúcu hviezdu labouristov Chuka Umunnu, sa snažia ukázať svoje úzke vzťahy s Macronom.

V rozhovore pre BBC Radio 4, ktorý sa uskutočnil začiatkom týždňa, sa Umunna netajil svojím vzťahom s bývalým bankárom. Mladý labourista sa vyjadril, že Macron s ním diskutoval o svojej predstave vytvoriť novú stranu En Marche! (Vpred).

V neskoršom rozhovore pre BBC Newsnight, sa však Umunna odmietol o podrobnostiach svojich tvrdení vyjadriť. “No, nechcem zradiť dôveru,” vysvetlil v relácii.

Exminister financií Osborne sa tiež zmienil o svojom priateľstve s Macronom. Povedal, že s novozvoleným francúzskym prezidentom si vytvoril vzťah, keď boli obaja hospodárskymi ministrami v skupine G7. Po tom, ako Macron prešiel prvým kolom volieb, Osborne mu prostredníctvom sociálnej siete Twitter zablahoželal. “Blahoželám svojmu priateľovi,” napísal konzervatívec.

Bývalý vodca labouristov Ed Miliband, v reakcii na tento tweet sa pochválil, že sa s Macronom tiež stretol. Dodal, že nádejný kandidát na prezidentský úrad, má veľa priateľov.

Britský politik a expert na propagandu Peter Mandelson sa s Macronom spoznal, keď bol eurokomisárom. Uniknuté e-maily navyše odhaľujú, že poradca bývalého britského premiéra Davida Camerona dával Macronovmu volebnému štábu tajné rady. Britský denník The Times tvrdí, že Ameet Gill, bývalý riaditeľ pre strategickú komunikáciu na Downing Street zinkasoval za svoje poradenské služby asi 16 000 libier.

Minulý rok organizácia WikiLeaks rovnako odhalila, že americká prezidentská kandidátka Hillary Clintonová bola pozvaná na súkromnú pracovnú večeru s Macronom a Umunnom, ktorý sa toho času usiloval o funkciu šéfa britskej Labouristickej strany.

Národné noviny tiež písali, že podľa bývalej britskej spravodajskej dôstojníčky MI5, skutočnosť, že Macronovo hnutie En Marche!, ktoré sa “objavilo z ničoho nič v priebehu jedného roka”, sa veľmi podobá  na prácu  establišmentu. http://narodnenoviny.sk/macron-maska-establismentu-udajneho-bojovnika-proti-zriadeniu/

Dovoľujeme si, vo svetle vyššie zmienených skutočností poukázať na to, že novozvolený francúzsky prezident  je úspešne dosadenou bábkou finančnej oligarchie a politických elít.

Foto zdroj: https://www.aktuality.sk/clanok/486769/komentar-daga-danisa-pozor-na-macronove-triky-zasiahli-by-aj-nas/

(tom)