Maďarsko nebude krajinou imigrantov, odkázal Orbán

Maďarsko nebude krajinou imigrantov, odkázal Orbán

Maďarský premiér Viktor Orbán zopakoval svoj anti-prisťahovalecký postoj jeho vlády a trvá na tom, že v jeho krajine nebudú žiadni migranti.

„Chcem vám jasne povedať, že v Maďarsku nebude prisťahovalectvo, Maďarsko nebude prisťahovaleckou krajinou,“ povedal Orbán 19. marca pri príležitosti otvorenia gumárenského závodu v priemyselnom meste Tiszaújváros.

Dodal, že v jeho krajine nebudú žiadne bezpečnostné hrozby a žiadne teroristické útoky. Jeho výroky sú súčasťou predvolebnej kampane, ktorá je momentálne u našich južných susedov v plnom prúde. Maďarské parlamentné voľby sa budú konať 8. apríla. Favoritom je Orbánova vládna strana Fidesz.

Predseda maďarskej vlády zahraničným investorom odkázal, že v jeho krajine sú naďalej vítaní.

„Podporujeme zahraničných investorov, aby sme mohli zabezpečiť bezpečnosť a pokračovať v rozvojových aktivitách v Maďarsku,“ doplnil.

Maďari si minulý týždeň pripomenuli výročie začiatku uhorskej revolúcie, ktorá sa uskutočnila v rokoch 1848 – 1849. Pri tejto príležitosti Orbán upozornil, že Západná Európa momentálne čelí takému náporu migrantov, že pôvodní obyvatelia Európy budú tvoriť čoskoro menšinu. Dodal, že mladá generácia v Európe bude počas svojho života svedkom toho, ako sa vo vlastnej krajine stane postupne menšinou.

Vo svojom prejave ďalej pripomenul, že Európska únia žiada od Maďarska, aby svoju krajinu dalo dobrovoľne do rúk cudzincom z iných kontinentov, ktorí neovládajú reč, nerešpektujú maďarskú a európsku kultúru, zákony ani životný štýl.

V rámci svojej kritiky neobišiel ani amerického miliardára maďarského pôvodu Georgea Sorosa, ktorého zaradil medzi historických nepriateľov Maďarska.

Foto zdroj: https://www.express.co.uk/news/world/864197/viktor-organ-hungary-romania-eu-migrant-crisis

(tom)