Malá vínna ulička sa opakuje čoraz častejšie

Malá vínna ulička sa opakuje čoraz častejšie

Medzi populárne vinárske podujatia v malokarpatskom regióne sa zaradila aj čoraz častejšie sa opakujúca Malá vínna ulička v Pezinku. Uskutoční sa aj tento rok, bude to 28. októbra v Malokarpatskom múzeu.

Po úspešnej sérii Malých vínnych uličiek  sa organizátori rozhodli pridať k jarnej aj jesennú a predvianočnú vínnu uličku v krásnych historických priestoroch Malokarpatského múzea v Pezinku. Na podujatí bude každý mať možnosť ochutnať mladé aj viacročné vína od miestnych vinárov, varené vínko, domáce pagáčiky, či kapustnicu. Príjemnú atmosféru  navodia hudobné koncerty či reprodukované pesničky.

Len pre spresnenie – následná podobná akcia s názvom Vianočná ulička bude 16. decembra.

Malokarpatské múzeum je regionálne múzeum, ktoré sa špecializuje na vinohradníctvo, vinárstvo a kultúru pitia vína v prostredí pod Malými Karpatmi. Má viac ako päťdesiatročnú tradíciu zbierania a sprístupňovania predmetov, ktoré dokumentujú dejiny regiónu nielen prostredníctvom témy vinohradníctva. V súčasnosti ponúka dve stále expozície – Príbeh vína a Dejiny vinohradníctva a vinárstva pod Malými Karpatmi. V nich predstavuje najväčšiu zbierku vinohradníckych lisov v Európe a má aj zaujímavé informácie o vinohradníctve a vinárstve v prostredí Malých Karpát. Je tam teda nielen čo ochutnať, ale aj vidieť a podučiť sa.

Foto zdroj: https://goo.gl/images/zVjGo5

(iri)