Ministerstvo zahraničných vecí  strelilo do sveta video, kde tvrdí, že sme NATO

Ministerstvo zahraničných vecí strelilo do sveta video, kde tvrdí, že sme NATO

Ministerstvo zahraničných vecí SR, ktoré má byť garantom diplomacie tohto štátu, sa rozhodlo, že sa u nás asi málo propaguje Severoatlantická aliancia a podporilo výrobu propagačného videa velebiaceho NATO. Reklamu aliancii a videu na tlačovke robil samotný štátny tajomník rezortu diplomacie Ivan Korčok.

„Slovensko je súčasťou EÚ a NATO, istého civilizačného priestoru, ku ktorému sa hlásime a do ktorého patríme. Prostredníctvom našich aktivít chceme ľuďom ponúknuť základné fakty a informovať ich o výhodách, ktoré nám členstvo prináša, ale aj koľko nás to stojí,“ podčiarkol.

Vedúci Oddelenia strategickej komunikácie MZV Miroslav Wlachovský pripomenul, že Slovensko je od leta jednou z piatich krajín, ktorá sa zapojili do iniciatívy My Sme NATO (WeAreNATO). Videá sú produkované Divíziou verejnej diplomacie NATO. „Ministerstvo zahraničia prispelo vlastným kreatívnym a organizačným úsilím bez použitia dodatočných finančných prostriedkov,“ potešil hovorca rezortu Peter Susko.

Vo videu nakrútenom na Slovensku vystupujú príslušníci Ozbrojených síl SR aj príslušníci styčného tímu pre integráciu síl NATO (NFIU). Podľa autorov videa, „My sme NATO!“ a navyše „V NATO sme preto, lebo nič lepšie pre našu bezpečnosť na medzinárodnej úrovni neexistuje“. Ešte čerešnička na torte  – „herci“ na videu to vyhlasujú v mene nás všetkých: „Je to pre mňa prostriedok na udržanie mieru. Slovensko je NATO, my sme NATO!..“ Ojoj!

Žasnem – We are NATO? My sme NATO?!.. My sme bombardovali Juhosláviu v roku 1999? My sme zorganizovali a „prevádzkujeme“ dlhoročné krvavé konflikty v Afganistane, Líbyi, Sýrii, Iraku? My máme ruky od krvi tisícok obetí, nevinných civilistov, ktorí zahynuli v priebehu konfliktov a občianskych vojen? My sa vyhrážame treťou svetovou vojnou?!

Ministerstvo zahraničia sa rozhodlo za nás – ale niekto sa nás na to pýtal? O „podpore“ propagandistického „Natovského“ videa sám za seba hovorí fakt, že na YouTube má katastrofálne nízku sledovateľnosť a väčšina ľudí ho ohodnotila „palcom nadol”…

Slováci sa pýtajú, kde a kedy NATO ukončilo aspoň jeden vojenský konflikt a nastolilo mier? Žeby v Juhoslávii? Ale aký mier tam nastolilo, keď odtrhlo kus územia suverénneho štátu? A potom nás niekto bude presviedčať, že my sme NATO, ako by sme iba včera zliezli zo stromov a nevieme, čo sa deje? Ľudia sa pýtajú: NAČO je nám to NATO? Je to zatiaľ  iba rétorická otázka…

(pal)

Foto zdroj: Screenshot YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=Wwz7hr8gOMQ

Video na stránke ministerstva zahraničných vecí SR: https://www.mzv.sk/aktuality/detail/-/asset_publisher/Iw1ppvnScIPx/content/i-korcok-intenzivnejsie-vstupujeme-do-informacneho-priestoru-s-postojmi-k-eu-a-nato?p_p_auth=MBVSD1cr&_101_INSTANCE_Iw1ppvnScIPx_redirect=%2F

Na stránke NATO na YouTube: https://www.youtube.com/user/NATOCOMMUNITY