Na paralympiáde v Pjongčangu pokračuje slovenská zlatá žatva: dnes naši získali ďalšie dva najcennejšie kovy!

Na paralympiáde v Pjongčangu pokračuje slovenská zlatá žatva: dnes naši získali ďalšie dva najcennejšie kovy!

Dnes sme netrpezlivo čakali na ďalšiu disciplínu na paralympiáde v Pjongčangu a znova sme verili, že naši športovci získajú zlaté medaily. A potešili nás! Prvá časť kombinácie – Super G odštartovala dopoludnia pretekmi v alpskom lyžovaní.

V kategórii zrakovo znevýhodnených ju vyhrali slovenskí reprezentanti Henrieta Farkašová a Miroslav Haraus a ešte Jakub Krako finišoval na striebornej pozícii. Tak to bol perfektný začiatok pred ďalšou časťou superkombinácie! O tom, že naši to vôbec nemali ľahké svedčí skutočnosť, že viacerí favoriti nedokončili trať, ale naši to zvládli bravúrne. Okrem medailistov, v tejto obrovskej konkurencii na fantastickom 4. mieste skončil Martin France a Petra Smaržová skončila desiata. Iba nevidiaci Marek Kubačka trať nedokončil.

Druhá časť superkombinácie – slalom odštartovala o siedmej hodine ráno nášho času. A stalo sa! Najúspešnejšia paralympionička Henrieta Farkašová ide za svojím cieľom – získať päť zlatých medailí. Už tretiu v poradí dnes získala s navádzačkou Natáliou Šubrtovou: vyhrala   Super G a aj popoludňajší slalom. Pripomenieme, že spolu s medailami z Vancouvru a zo Soči má už osem zlatých kovov a ak splní svoj plán v Pjongčangu, bude ich mať desať! Dodáme ešte, že Petra Smaržová obsadila v kategórii telesne znevýhodnených žien 6. miesto.

Udržal svoju pozíciu aj Miroslav Haraus a stal sa tak tretím Slovákom, ktorý získal zlato. Tiež najprv vyhral Super G a potom aj slalom. V cieli sa neuveriteľne tešil spolu so svojim navádzačom Marošom Hudíkom. Veľkú smolu mal Jakub Krako s navádzačom Branislavom Brozmanom, ktorí po Super G boli na druhom mieste. Do cieľa síce prišli ako tretí, ale ich diskvalifikovali, pretože Jakub chytil v hornej časti trate bránku medzi nohy. Medzi telesne znevýhodnenými stojacimi Martin France obsadil konečné ôsme miesto.

V dopoludňajšom zápase narazila slovenská curlingová reprezentácia na tím Nezávislých paralympijských športovcov z Ruska a favoritovi podľahla iba tesne  5:7. V  ďalšom stretnutí naši curleri zdolali Veľkú Britániu 6:5 a v tabuľke sú na priebežnom 8. mieste.

(pal)

Foto: http://spv.sk/novinky/aktuality/henrieta-farkasova-tretie-preteky-tretie-zlato