Národná rada pozýva na Deň otvorených dverí

Pri príležitosti 25. výročia prijatia Ústavy SR sa parlament pripravuje na oslavy tejto dôležitej štvrťstoročnice. Deň otvorených dverí, ktorý je súčasťou osláv, Kancelária Národnej rady SR robí výlučne vo svojej réžií, čo sa týka personálneho, organizačného, či technického zabezpečenia. V tento deň bude pre návštevníkov k dispozícií viac ako 400 zamestnancov Kancelárie Národnej rady SR, ako aj ostatných zložiek rezortu obrany, vnútra, či zdravotníctva, ktorí zabezpečujú sprievodný program.

„ Aj vďaka tomu, že takmer všetky náklady na Deň otvorených dverí sú v našej réžii, sa nám podarilo financie na zabezpečenie osláv tohto významného výročia udržať v hladine, ktorá je aj trojnásobne nižšia, ako pri organizovaní iných podobných významných štátnych sviatkov a výročí,“ uviedol vedúci Kancelárie Národnej rady SR Daniel Guspan.

V piatok 1. septembra čaká návštevníkov na pôde parlamentu bohatý program. Svoje miesto prezentácie v parlamentných priestoroch bude mať aj Kancelária prezidenta SR a Úrad vlády SR. Súčasťou celodenných osláv bude aj Slávnostné zasadnutie Národnej rady SR, na ktoré boli pozvaní všetci predsedovia parlamentu od roku 1989, ako aj bývalí prezidenti nášho samostatného štátu.

„Deň prijatia Ústavy SR patrí medzi najvýznamnejšie dni pre nás Slovákov. Je to jedna z najvýznamnejších štátno-reprezentačných udalostí od existencie našej samostatnej Slovenskej republiky. 25. výročie patrí všetkým tým, ktorí si ctia existenciu našej samostatnej republiky. Nie je to oslava papalášov, ako sa snažia niektorí naznačiť. Celodenný slávnostný program je pre všetkých,“ dodal predseda NR SR Andrej Danko. Po zaujímavých podujatiach kultúrneho, vzdelávacieho a oddychového charakteru bude záver tohto významného dňa patriť folklóru. Večer sa začne predstavením Zem spieva na Hrade a slávnostný deň po koncerte uzavrie aj ohňostroj.

Foto zdroj:https://europskenoviny.sk/2015/08/19/pracovna-pozicia-v-sekretariate-veduceho-kancelarie-nr-sr/

(bre)