Nenápadní hrdinovia si pripomenú tridsiate výročie Sviečkovej manifestácie

Nenápadní hrdinovia si pripomenú tridsiate výročie Sviečkovej manifestácie

Občianske združenie Nenápadní hrdinovia začalo prihlasovanie študentov a učiteľov, ktorí sa zapojili do predošlých deviatich ročníkov projektu Nenápadní hrdinovia v zápase s komunizmom.

Cieľom projektu je poukázanie na realitu komunistického režimu, ktorého obete mapujú mladí ľudia s cieľom spoznať odvahu nenápadných hrdinov i dobu, ktorá bola proti človeku. Úlohou študentov je nájsť ľudí alebo človeka, ktorí sa správali hrdinsky v čase, keď moc ovládali orgány komunistickej totality v rokoch 1945 až 1989 a cez štúdium písomných prameňov, rozhovory s pamätníkmi zdokumentovať príbeh “nenápadného hrdinu”.

Táto téma je každoročná. Študenti môžu na nej začať pracovať bezprostredne po ukončení ďalšieho ročníka projektu Nenápadní hrdinovia. Oficiálne sa projekt slávnostne otvorí v predvečer výročia Sviečkovej manifestácie a ukončenie, resp. slávnostné vyhodnotenie bude v predvečer spomienky na November´89.

V spolupráci s Fórom kresťanských inštitúcií, Nadáciou Konrada Adenauera, Združením kresťanských seniorov a ďalšími partnermi pripravuje združenie v predvečer tridsiateho výročia Sviečkovej manifestácie 24. marca o pol štvrtej popoludní rekonštrukciu zhromaždenia aj s policajným zásahom na bratislavskom Hviezdoslavovom námestí s dobovými vozidlami a technikou, ako aj stretnutie s účastníkmi manifestácie z roku 1988.

(iri)

Foto zdroj: http://www.supissoch.sk/pamatnik-obetiam-komunizmu/