Originálne v Medickej záhrade

Originálne v Medickej záhrade

Deky po babičke, piknikové košíky, termoska s kávou, bedminton či hlinené guličky. Pre mnohých z nás už dávno zabudnutá nostalgia minulosti, keď sme ešte mali „na všetko čas“. A práve v čase sa chcú vrátiť organizátori Bratislavského dobového pikniku v Bratislave, ktorý zasadili do obdobia prvej polovice minulého storočia a do krásneho prostredia Medickej záhrady, v ktorej piknikovali aj dávni majitelia priľahlého Aspremontovho letného paláca.

 V sobotu o týždeň, teda 24. júna od 12:00 do 21:00 hod sa Medická záhrada v centre Bratislavy prenesie v čase o pomyselných 100 rokov do minulosti a dobový piknik inšpirovaný obdobím rokov 1900 – 1950 privíta návštevníkov programom plným autentických hudobných zoskupení, možnosťou nechať si spraviť dobovú vizáž, fotoateliérom či večernou tančiarňou pod hviezdami v duchu swingu.

Jana Dekánková z občianskeho združenia Swingmánia je presvedčená, že všetkých v Medickej záhrade čaká skvelý deň. Na doplnenie dobovej atmosféry budú počas dňa  módne prehliadky historizujúcich a originálnych odevov z obdobia rokov 1900 až 1950 a pristavené budú aj vintage motorizované bicykle. Špecialitou bude ateliér s fotoaparátom z 19. storočia, ktorým sa fotí ešte technikou využívajúcou striebro.“

Tak teda prevetrajte skrine a nájdite akýkoľvek módny doplnok, ktorý by bol inšpirovaný alebo aj originálny z tohto obdobia a vyberte sa do Medickej záhrady. Pobavíte sa a môžete podporiť aj dobrú vec – obnovu jednej z historických pamiatok Bratislavy.

Bratislavský dobový piknik je súčasťou celomestského URBAN ART FESTIVALU, ktorý v sobotu 24. 6. 2017 zaplní všetky ulice a námestia Bratislavy.

Vstup je voľný.

 

Foto zdroj: http://www.bratislavskerozky.sk/sk/Databaza-bratislavskych-pohladnic.html

(ebu)