Pád lietadla na Kube prežili tri ženy

Pri piatkovej nehode lietadla, ktoré sa zrútilo po štarte z letiska v kubánskej metropole Havana, zahynulo 110 ľudí. Prežili len tri kubánske ženy, ktorých stav je kritický, informoval v sobotu kubánsky minister dopravy Adel Yzquierdo Rodriguez.

Podľa neho bolo na palube stroja typu Boeing 737, ktorý prevádzkovali kubánske aerolínie Cubana de Aviación, 102 Kubáncov, traja turisti, dvaja cudzinci a šesť členov posádky z Mexika. Dodal, že medzi obeťami je päť detí.

Podľa úradov jednu čiernu skrinku z lietadla už našli.

Kubánska rada pre cirkvi uviedla, že medzi mŕtvymi je aj 20 kňazov z evanjelickej cirkvi.

Úrady predtým informovali, že v lietadle sa nachádzalo 110 osôb.

Havarované lietadlo mala Cubana de Aviación prenajaté od mexickej spoločnosti Aerolíneas Deamojh. Mexické ministerstvo dopravy už predtým potvrdilo, že posádka lietadla – dvaja piloti, tri letušky a jeden technik – pochádzali z Mexika.

Lietadlo sa zrútilo krátko po štarte z medzinárodného letiska v Havane z doposiaľ nezistených príčin. Smerovalo do mesta Holguín na východe Kuby. Dopadlo na maniokovú plantáž blízko vzletovej dráhy, pričom bolo ťažko poškodené a horelo.

Písali sme:

VIDEO: Pád lietadla v Havane prežili zo 113 ľudí zrejme len traja – TU!

Foto zdroj: http://www.tvnoviny.sk/zahranicne/1920052_pri-havane-sa-zrutil-boeing-737-s-vyse-100-ludmi-na-palube-prezili-to-traja-ludia?__TUU7NTQxPDA2PD0gcXFzYDhlNTYyXndhZHE=-A1-v3