Peter Cmorik sa teší na dvoch synov aj z nového domova

Peter Cmorik sa teší na dvoch synov aj z nového domova

Víťaz druhej série Superstar z ruku 2006  dlhšiu dobu tvorí pár s nadanou huslistkou Danielou Lovlin, ktorá sa z tria G-stringx dala na sólovú dráhu. Skvelé sólo na husliach nahrala aj do Petrovej pesničky Spolu zostarnúť, ktorú venoval práve jej, a to nie je všetko. Okrem spoločnej pesničky si dvojica zabezpečila aj spoločné hniezdočko lásky neďaleko Bratislavy a koncom apríla sa v ňom ozve detský plač.  

Vraj neviete tvoriť piesne rýchlo, je to preto lebo ste veľmi šťastný vo vzťahu a netrpíte?
Neviem. Potrebujem hlavne čas na skladanie piesní. Sťahoval som sa, nemal som kde tvoriť, neviem robiť v provizóriu, musím mať svoj kútik. Pohodu a prostredie, kde ma nič neruší. Všetko musí fungovať, všetko byť zapojené, všade poriadok… No Monk (smiech).  Sťahoval som sa trikrát za sebou v pomerne krátkom čase, dúfam, že toto bolo finálne a okrem toho posledné dva roky som mal pracovne nabité koncertami, všelijakými spoluprácami a podobne. V Ostrave stále hrám v muzikále Jesus Christ Superstar, to tiež vyžaduje čas, hlavne na cestovanie… Veľa koncertov v Česku,  robil som filmovú muziku do Muzikantov…no je toho..

Muziku do  filmu – je to výzva…

Keď som napísal pesničku do seriálu Kolonáda Životné cesty, ktorú odo mňa vlastne nikto nechcel, poprosili ma iba, či by som naspieval pieseň niekoho iného. Na to som odpovedal, že som im poslal túto moju skladbu a zobrali ju, tak som poňal podozrenie, že toto by mohla byť cesta. Potom prišla ponuka naspievať pieseň do Muzikantov, a keďže už som starší a možno  drzejší, opýtal som sa, či by som mohol niečo napísať… Vraj môžem, nech pošlem, uvidíme, znela odpoveď. Napísal som tri pesničky a všetky tri sú vo filme. Zistil som, že sa mi dobre píše na objednávku, pre niečo konkrétne…

Hráte v muzikáloch, sám nejaký neurobíte?
Odkedy som začal písal skladby –  toto je môj sen, dokonca ako veľmi mladý som aj stvoril niečo o drogovej závislosti, ale bolo to aké mladé, detské, takže piesne si už nepamätám.

Teraz je taká móda, že sa robia muzikály z piesní Michala Davida  – Děti ráje, Elán, teraz príde na Slovensko Čas ruží s piesňami Karla Gotta. Máme legendy – napríklad Duchoňa, Hammela, možno by to bolo zaujímavé…

Toto nie je pre mňa,  je to  skôr dramaturgická záležitosť poskladať pesničky, dať tomu hlavu a pätu. Mňa by skôr lákal vlastný autorský muzikál, ale samozrejme na to treba čas, veľa odborníkov, lebo to nie je len tak napísať a hotovo. A potom odbyt, bez neho to tiež nemá zmysel, takže uvidíme…

Ako ste si zariaďovali dom, ktorý pôsobí dosť priestranne?

S Danielkou máme radi rovnaké materiály –  drevo, kov, sklo, neomrzia a nikdy nevyjdú z módy. Danielka dizajnovala  k mojej spokojnosti.

Zmenil sa nejakým spôsobom váš život odkedy ste sa dozvedeli, že budete otcom rovno dvojičiek, v akom rozpoložení ste sa ocitli, keď vás táto informácia zastihla?

Dieťa sme chceli, to bola radostná fáza, keď sa nám potvrdilo, že to bude. Potom prišlo prekvapenie, že dvojičky, a s tým sme sa tak zžili, že dnes si už neviem predstaviť, že by bolo jedno, zdalo by sa nám málo.

Dvaja chlapci, majú už aj mená?
Samozrejme, na všetko sme pripravení. V prvej fáze sme si mysleli, že bude chlapec a dievča, tým smerom sme vyberali aj mená. Potom vyšlo najavo, že dvaja chlapci, čo nás mierne vyhodilo z rytmu. Ja som vybral meno Štefan, pretože môj otec sa tak volal, starý aj prastarý otec. Ja som bol aj urazený spočiatku, prečo som Peter a nie Štefan? Danielka vybrala druhé meno po otcovi, takže Štefan a Peter. Nepotrebovali listovať v kalendári.

Plánujete sa podieľať aj na radostiach okolo kúpania a prebaľovania?

Veľmi sa na to teším, skutočne, chcem byť pri všetkom, čo sa bude týkať mojich synov, pokiaľ nebudem hrať, aby aj oni odmalička vedeli, že som tu pre nich rovnako ako ich mama, aj keď tá najväčšia zodpovednosť je vždy na mame.

(olv)

Foto: Anna Olvecká pre NN