Petičná akcia vyzýva, aby Biely dom označil Sorosa za teroristu

Petíciu obviňujúcu amerického miliardára Georgea Sorosa z vlastizrady, podpísalo dva týžňe od jej spustenia asi 130 tisíc ľudí. V texte dokumentu sa píše, že tento finančný špekulant sa dopustil podnecovania k vzbure proti Spojeným štátom. Podpísaní občania zároveň požadujú, aby bol Soros označený ako “domáci terorista” a jeho majetok zhabaný.

Petícia bola zahájená 20. augusta na internetovej stránke petícií Bieleho domu a do 4. septembra 2017 získala takmer 130 tisíc podpisov. V prípade dosiahnutia hranice 100 000 podpisov do 19. septembra, sa podľa pravidiel bude musieť k predmetnému dokumentu Washington oficiálne vyjadriť.

Iniciátori podpisovej akcie na webovej stránke “We the People” (“My ľudia”) tvrdia, že Soros sa “snaží destabilizovať a iným spôsobom páchať vzburu proti Spojeným štátom a jeho občanom”. V zdôvodnení autori píšu, že “George Soros vytvoril niekoľko organizácií s jediným cieľom, aby mohol aplikovať Alinského model teroristickej taktiky na zničenie americkej vlády”.

Alinského model odkazuje na amerického aktivistu a spisovateľa Saula Alinského, ktorý v roku 1971 vo svojej knihe “Pravidlá pre radikálov”, spísal 13 pravidiel politického boja a uchopenia moci v štáte.

Petícia vyzýva americké ministerstvo spravodlivosti, aby Sorosa, všetky jeho organizácie a ich zamestnancov bezodkladne vyhlásilo za domácich teroristov a aby na všetok jeho majetok a majetok jeho organizácií, bol uplatnený zákon o jeho zaistení”.

Spravodajský portál RT v tejto súvislosti napísal, že Biely dom sa k viacerým podpisovým akciám na svojej stránke od nástupu Donalda Trumpa do funkcie prezidenta nevyjadril a uvažuje o ukončení tejto služby.

George Soros je americký miliardár maďarského pôvodu a hodnota jeho majetku sa odhaduje na 25 miliárd dolárov. Viaceré jeho organizácie a aktivity sú terčom kritiky. Jeho mimovládna Nadácia otvorenej spoločnosti (OSF), ktorá operuje aj na území Slovenskej republiky, je spolu s organizáciou USAID a National Endowment for Democracy (NED) obviňovaná z podnecovania farebných revolúcií s cieľom inštalovať v mnohých štátoch vlády priateľské americkému establišmentu.

Maďarský premiér Viktor Orbán začiatkom tohto roka obvinil Sorosa zo snahy “dostať do Európy státisíce prisťahovalcov” a jeho mimovládne organizácie operujúce v Maďarsku a po celom svete označil za pseudoobčianskych agentov”.

Foto zdroj: https://sk.pinterest.com/pin/415175659383666642/

(tom)