Petra Vlhová v obrovskom slalome trinásta, ale v slalome Super-G už bude bojovať o zlato

Dnes nad ránom SEČ v olympijskom Pjongčangu, v zjazdárskom centre Jangpchjong sa konali dve kolá obrovského slalomu aj s našou najväčšou nádejou Petrou Vlhovou. Rodáčka z Liptovského Mikuláša v súčasnej sezóne skončila v tejto disciplíne  štyrikrát v TOP 10 a aj dnes sa chcela dostať do prvej desiatky.

V prvom kole predviedla svoj štandard, keď skončila na celkovom 12. mieste. Najrýchlejší čas 1:10,62 zaznamenala Talianka Manuela Mölggová, ktorá bola dokonca rýchlejšia, ako legendárna Američanka Mikaela Shiffrinová (+0,20 s). Mölggová štartovala v 1. kole vôbec ako prvá a dosiahla taký čas, ktorý už nedokázala prekonať ani jedna súperka.

Vlhová išla so štartovým číslom 10, na trati neurobila žiadnu výraznú chybu, aj keď v úseku medzi druhým a tretím medzičasom bola o niečo pomalšia, ako jej hlavné súperky. Po prvom kole zaostávala za Mölggovou 1,09 sekundy. Ďalšie Slovenky sa do najlepšej tridsiatky, bohužiaľ, neprebojovali. Barbara Kantorová skončila na 42. mieste so stratou na líderku 7,12 sekundy a hneď za ňou, na 43. mieste, aj Soňa Moravčíková so stratou 7,26 sekundy.

Kým najväčším sklamaním prvého kola bola svetová šampiónka z tejto disciplíny Francúzska Tessa Worleyová, v druhej jazde predviedla fantastický výkon a dlhšie zostávala aj celkovou líderkou súťaže. Prekonať ju nedokázala ani Petra Vlhová, ktorá v druhom kole šla na istotu (zložitú trať nedokončili viaceré pretekárky a Petra Vlhová radšej neriskovala), bola trochu pomalšia a dosiahla čas, ktorý jej negarantoval, že zostane v prvej desiatke.

O všetkom sa rozhodlo v samotnom závere. Shiffrinová síce urobila menšiu chybičku tesne pred cieľom, ale trať dokončila. Naopak Mölggová to dosť pokazila, skončila až ôsma a  olympijskou víťazkou v obrovskom slalome sa stala Mikaela Shiffrinová. Petra Vlhová skončila na 13. mieste, ale už zajtra bude bojovať o zlato v slalome Super-G.

Obrovský slalom, ženy: 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 2:20,02 min, 2. Ragnhild Mowinckelová (Nórsko) +0,39 s, 3. Federica Brignoneová (Taliansko) +0,46… 13. Petra Vlhová (Slovensko) +2,11