Planéta je v ohrození dlhodobo, vypuknutie nového globálneho konfliktu pomôže iba zbrojárom

Planéta je v ohrození dlhodobo, vypuknutie nového globálneho konfliktu pomôže iba zbrojárom

V sobotu ráno 14. apríla USA s podporou svojich spojencov raketami zaútočili na objekty ozbrojených síl a civilnej infraštruktúry Sýrskej arabskej republiky.

“Bez sankcií Bezpečnostnej rady OSN a s porušením Charty OSN, noriem a princípov medzinárodného práva bol spáchaný akt agresie proti suverénnemu štátu, ktorý je na prednej línii boja proti terorizmu,” oznámil vzápätí ruský prezident Vladimír Putin.

“Svojimi akciami USA prinášajú utrpenie civilnému obyvateľstvu, v podstate podporujú teroristov,” oznámil Putin v špeciálnom vyhlásení, ktoré zverejnila tlačová služba Kremľa. Putin dodal, že útok mal “deštruktívny vplyv na celý systém medzinárodných vzťahov”.

Ruský prezident opätovne potvrdil postoj Ruska, že údajný chemický útok v sýrskom meste Dúmá, ktorý tieto útoky vyvolal, bol falošný. Putin dodal, že ruskí vojenskí experti v Dúme nenašli akékoľvek stopy po chemickom útoku. Kritizoval USA a ich spojencov, že sobotný útok podnikli bez toho, aby počkali na to, kým experti z medzinárodného vyšetrovacieho tímu oblasť navštívia.

(podľa agentúry Sputnik red. NN)

Foto zdroj: refresher.sk