Po Maďarsku sústreďuje Soros svoju pozornosť aj na Britániu

Po Maďarsku sústreďuje Soros svoju pozornosť aj na Britániu

Americký miliardár a finančný špekulant maďarského pôvodu George Soros čelí obvineniam zo zasahovania do britskej politiky po tom, čo sa ukázalo, že daroval 400-tisíc libier na kampaň „Najlepšie pre Britániu“. Jej zámerom je uskutočniť druhé referendum o vystúpení alebo zotrvaní Spojeného kráľovstva v Európskej únii.

Britský denník The Telegraph informoval, že v rámci snáh zvrátiť Brexit, daroval Soros na kampaň peniaze prostredníctvom svojej Nadácie otvorenej spoločnosti (OSF). Noviny vo svojom článku napísali, že tento človek vyvíja aj snahy na zvrhnutie britskej premiérky Theresy Mayovej. Jeho zámerom je podkopať rokovania medzi Bruselom a Londýnom o konečnej podobe vzájomných vzťahov po zavŕšení procesu Brexitu.

Po zverejnení článku v denníku Telegraph sa spoluzakladateľka kampane „Najlepšie pre Britániu“ dištancovala od tejto skupiny a svoju iniciatívu prehodnotila. Gina Millerová označila kampaň proti Brexitu za nedemokratickú a dodala, že týmto smerom sa už viac nechce uberať. Podľa jej vyjadrenie jej cieľom nemôže byť zosadenia vlády bez riadnych volieb alebo referenda.

Na najnovšie udalosti reagovala aj maďarská vláda, podľa ktorej sú tieto informácie hanebným príkladom toho, čo Budapešť tvrdí celý čas „Soros nie je filantrop a jeho sieť otvorenej spoločnosti nie je charitatívnou organizáciou,“ vyhlásil hovorca vlády Zoltán Kovács.

Bývalý predseda euroskeptickej Strany nezávislosti Spojeného kráľovstva (UKIP) Nigel Farage zase povedal, že svet by sa už mal konečne prebudiť a začal chápať kto vlastne Soros je a aká veľká je jeho organizácia.

Pripomíname, že Nadácia otvorenej spoločnosti operuje aj na území Slovenskej republiky a svojimi aktivitami ovplyvňuje aj našu politiku.

Foto zdroj: http://www.itv.com/news/2016-06-21/investor-george-soros-warns-of-black-friday-plunge-in-pound-over-possible-brexit-vote/

(tom)