Podnikatelia vyzývajú politikov na upokojenie – nechcú, aby bolo ohrozené ekonomické prostredie

Podnikatelia vyzývajú politikov na upokojenie – nechcú, aby bolo ohrozené ekonomické prostredie

Politickí predstavitelia Slovenska by podľa Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení (AZZZ) Slovenskej republiky mali hľadať riešenia pre rozvoj spoločnosti, ktorej prioritou by mal byť okrem iného aj rast ekonomiky a spokojnosť obyvateľstva.

Tomáš Malatinský, prezident AZZZ SR, v liste médiám uviedol, že asociácia vyzýva politických predstaviteľov Slovenskej republiky k zodpovednosti a vzájomnej ústretovosti pri spoločných rokovaniach s cieľom nájsť urýchlené riešenie schopné poskytnúť záruky pre upokojenie situácie v demokratickej spoločnosti. Asociácia vyjadrila zároveň znepokojenie z vývoja spoločenského diania, ktoré podľa jej členov ohrozuje aj hospodárske a ekonomické prostredie. Reprezentanti vrcholovej politiky by mali hľadať kompromisné riešenia pre rozvoj spoločnosti, ktoré by zlepšili životnú úroveň obyvateľov tak, aby sa zo Slovenska stalo lepšie miesto pre život.

V tejto súvislosti by bola zaujímavá štatistika, aký vplyv majú hojné tlačové besedy našich predstaviteľov v televíziách na hrubý domáci produkt na Slovensku.

(iri)

Foto zdroj: http://euroenergy.cz/ekonomika-a-financovani-projektu-v-energetice/