Pohľady  Katalin Tara sa zamýšľa   nad Slovanstvom v dnešnom svete

Pohľady Katalin Tara sa zamýšľa nad Slovanstvom v dnešnom svete

Kdekoľvek na svete, kde som prišla, možno len s výnimkou moslimských krajín a časti Ázie, som vzbudila záujem okolia v momente, keď som hrdo vyhlásila, že ako Slovenka pochádzam z veľkého národa Slovanov, s kultúrou starou približne päť tisíc rokov. Najstaršieho – dodnes na starom kontinente preživšieho, s počtom takmer pol miliardy ľudí. Niektorí historici odvolávajúc sa na najmodernejšie vedecké výskumy dokonca tvrdia, že národ Slovanov je oveľa starší, pretože sme do Európy neprišli, ako tvrdia historici, ale že sme tu žili už pred dvanásť tisíc rokmi.

Sme proste európsky národnostný unikát a nie len tým, že sme dokázali tisíce rokov prežiť a stať sa jedným z najväčších, zároveň najinteligentnejších národov sveta. Vždy sme totiž vyznávali reálny život namiesto smrti – nie ako to robili napríklad starí Mayovia, či Egypťania, čo nám zabezpečilo, že sme prežili dodnes v takom obrovskom počte. Naše slovanské hodnoty a tradície, sú teda jedny z najhodnotnejších vo svete.

Rovnako tiež slovanské ženy sú všade na svete obdivované. Nejde len o modelky ako napríklad Adriana Sklenaříková, alebo charizmatická herečka s ruským pôvodom Olga Kurylenko, či dokonca famózna Angelina Jolie, ktorá má prastarých rodičoch tiež korene na Slovensku.

Stáva sa bežne, že ľudia, napríklad na americkom kontinente, pozerajú na krásne slovanské ženy, ako “na svätý obrázok.” Z vlastnej skúsenosti viem, že Slovanov vo svete obdivujú – lebo často (hlavne v latinskej Amerike) sa aj mne stáva, že  iné ženy – obvykle Hispánky, si majú potrebu siahnuť na moje vlasy, pretože pozerajú na slovanský naturel s obdivom. Hlavne v prípadoch, kedy týmto ľuďom, dám môj rešpekt. Je to možno zvláštna, ale rozhodne pravdivá a na zážitok príjemná story.

V Európe – hlavne v západnej ,sa vám to rozhodne nestane. Tam sa totiž všetci obvykle tvária, že Slovania – doma v Európe nič neznamenajú.

Kus pravdy však na tom je, pretože dnešný Slovan v Európe, hádam len s výnimkou Rusov, je naozaj skôr otrokom západnej časti Európy a Ázie. Hlavne, keď si uvedomíme, že vo východnej Európe sa začali množiť firmy ako Samsung ,alebo Kia.  Pravda je však úplne iná.

Národom Slovanov, ktoré dnes obývajú najväčšiu časť Európy, našu ľudskú krásu  (a nemám plytko na mysli  iba zovňajšok, ale hlavne našu múdrosť a rozvahu, ktorými sme veky  vynikali) a úspech, historicky nikto z okolia neodpúšťal. Avšak zničiť Slovanov, ani napriek tomu, že nám tieto “dary od boha” všetci závidia, sa za tisícky rokov, nepodarilo nikomu.

“Osedlal” si nás historicky už kdekto, pretože sme náchylní sa poddať okolnostiam, ale akonáhle nás začne niekto ohrozovať na existencii, dokážeme byť krvilačnejší ako najhoršie šelmy…

Foto zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=i_lPunNhjIk

(tar)