Pre integráciu prisťahovalcov v Nemecku bude kľúčom akceptácia židovského života

Pre integráciu prisťahovalcov v Nemecku bude kľúčom akceptácia židovského života

Nemeckí poslanci za kresťanskodemokratickú úniu (CDU) a jej sesterskú kresťanskosociálnu úniu (CSU) plánujú pripraviť opatrenia na vyhostenie migrantov s antisemitskými názormi.

Tí, ktorí odmietajú židovský život v Nemecku alebo spochybňujú právo Izraela na vlastnú existenciu „nemôže mať miesto v našej krajine“. Tak sa píše v návrhu zákona, o ktorom informoval nemecký denník Die Welt. Kritériom úspešnej integrácie v spolkovej republike má byť podľa dokumentu „úplné prijatie židovského života“.

Dôvodom tejto legislatívnej iniciatívy má byť údajný antisemitský sentiment, ktorý po prijatí stoviek tisícok migrantov z Blízkeho východu narástol. „Tento jav a antisemitizmus medzi moslimami žijúcimi v Nemecku musia byť predmetom osobitnej pozornosti,“ uvádza sa v návrhu.

Na 27. január pripadá Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu. Podpredseda parlamentnej aliancie CDU/CSU Stephan Harbarth pri tejto príležitosti pre die Welt uviedol, že je potrebné vystúpiť proti antisemitizmu zo strany migrantov arabského pôvodu, ako aj zo strany tých ktorí pochádzajú z afrických krajín.

Ako vidieť pojem antisemitizmus sa v rámci politickej korektnosti stáva dosť zvláštnym sémantickým prvkom. Nie sú náhodou príslušníci arabského národa taktiež semiti? Relevantnou otázkou je taktiež to, do akej miery majú určité antipatie voči príslušníkom židovského etnika svoj pôvod v proteste voči aktuálnej politike Izraela.

Pripomíname, že vlna protiizraelských protestov zasiahla Berlín po tom, ako americký prezident Donald Trump uznal Jeruzalem za hlavné mesto židovského štátu. Práve po týchto demonštráciách nemecké úrady uviedli, že utečencom a prisťahovalcom treba pripomenúť zodpovednosť Nemecka voči Izraelu z dôvodu historických udalostí, ktoré sa odohrali počas druhej svetovej vojny. Z toho aj pramení iniciatíva zákonodarcov v nemeckom Bundestagu.

Foto zdroj: https://www.vosizneias.com/259052/2017/01/09/germany-berlin-landmark-lit-up-by-israeli-flag-following-jerusalem-attack/

(tom)