Predsa sa dohodli: Banská Bystrica pustí Országha na Olympiádu, tri kolá hokejovej ligy presunú

Predsa sa dohodli: Banská Bystrica pustí Országha na Olympiádu, tri kolá hokejovej ligy presunú

Tesne pred začiatkom zimnej olympiády zažehnali krízu v olympijskom hokejovom tíme. Banská Bystrica predsa len pustí Vladimíra Országha na olympiádu. Na jej žiadosť presunú 3 ligové kolá.

Dlho to nevyzeralo najlepšie. Klub Banská Bystrica dokonca upodozrievali v porušovaní  Stanov SZĽH, pretože nechcel uvoľniť trénera Vladimíra Országha na zimné olympijské hry v Pjongčangu.

Generálny manažér slovenských reprezentácií Miroslav Šatan už nevidel východisko a celú  situáciu chcel riešiť na mimoriadnom výkonnom výbore a pozvať naň aj predstaviteľov Pro-Hokeja. Vladimír Orszígh je asistentom hlavného trénera slovenskej hokejovej reprezentácie Craiga Ramsaya a na olympiáde by nemal chýbať. Ale aj Bystričania mali svoje dôvody.

Prezident Banskej Bystrice Juraj Koval tvrdil, že keby sa počas olympiády v hokejovej lige neurobila prestávka, podmienky pre kluby by boli neférové. Bystričania by sa mali zaobísť  bez troch kľúčových hráčov a trénera Országha. Pripomenul, že viackrát sa snažili na vedení Pro-Hokeja získať súhlas na predohrávky počas voľných utorkov, ale Pro-Hokej a Richard  Lintner zostali neoblomní…

Zbytočná nervozita, nechcený spor – všetko je konečne zažehnané. Kluby Tipsport ligy súhlasili s návrhom Martin Kohúta, prezidenta SZĽH, Miroslava Šatana, generálneho manažéra reprezentácií a Richarda Lintnera, šéfa Pro-hokeja. Preložia 3 kola: 47. sa predohrá v januári, 48. a 49. sa presunú na neskorší termín. Ak nebudú naši hokejisti hrať olympijské  finále, vrátia sa 24. februára a na druhý deň bude 50. kolo. Banskobystričanom vypomôže počas neprítomnosti Országha Michal Handzuš, ktorý si odložil na neskôr naplánovanú operáciu zápästia.

Šťastný koniec celej kauzy zhrnul prezident SZĽH Martin Kohút: „V minulosti bolo v slovenskom hokeji veľa sporov, ktoré šli do vzduchoprázdna. Teraz sme však problém vyriešili konsenzom ľudí, ktorí majú v slovenskom hokeji čo povedať.“

(pal)

Na snímke zľava: Generálny manažér Miroslav Šatan, hlavný tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Craig Ramsay a asistent trénera Vladimír Országh.

Foto: https://sport.pravda.sk/zoh-2018/clanok/456094-zbytocna-kauza-orszagha-sme-mali-vyriesit-bez-zraku-verejnosti-tvrdi-satan/