Predstavitelia Alternatívy pre Nemecko tvrdia, že v krajine rastie odpor voči protiruským sankciám

Predstavitelia Alternatívy pre Nemecko tvrdia, že v krajine rastie odpor voči protiruským sankciám

Skupina nemeckých zákonodarcov z troch regionálnych parlamentov pricestovala v sobotu na návštevu Krymu, kde zostane až do 9. februára. Delegácia pozostáva z členov euroskeptickej strany Alternatíva pre Nemecko (AfD).

„Bežní ľudia sú čoraz viac kritickí voči sankciám proti Rusku. Nedávno sme boli predovšetkým v spolkových štátoch východného Nemecka svedkami toho, že sa táto kritika stupňuje,“ povedal v utorok novinárom člen krajinského parlamentu Severného Porýnia-Vestfálska za AfD Christian Blex.

Poslanec tiež poznamenal, že nemecká televízia zverejňuje vo všeobecnosti negatívne správy o Kryme.

„Bolo to pre nás dôležité, aby sme dali signál, že v Nemecku začala nová éra. Éra novej strany, ktorá sa pýta na všetky minulé skutky starých strán a ktorá podporuje záujmy našej krajiny … Ani sankcie ani zlé vzťahy medzi našimi krajinami neodrážajú záujmy Nemecka,“ zdôraznil Blex. Pripomenul, že z rozhovorov s obyvateľmi Krymu vyplýva, že tamojší občania sú spokojní so svojím životom a taktiež s výsledkami referenda. Pripomíname, že v roku 2014 viac ako 96 percent obyvateľov tohto polostrova podporilo v referende zjednotenie s Ruskom.

Ďalší člen delegácie poslancov za Alternatívu pre Nemecko Roger Beckamp vyhlásil, že predstavitelia AfD prispejú k procesu zrušenia západných sankcií proti Rusku. Podľa jeho vyjadrenia na nemeckých zákonodarcov zapôsobilo predovšetkým srdečné prijatie predstaviteľmi a občanmi Krymu. Vyzdvihol tiež, že tamojšia legislatíva umožňuje vypísanie referenda, čo napríklad v Nemecku na celoštátnej úrovni nie je možné.

Politici tiež vyjadril vďaku nad tým, ako občania Krymu zaobchádzajú s pietnymi miestami, na ktorých sú pochovaní nemeckí vojaci.

Foto zdroj: http://www.travelandleisure.com/travel-guide/berlin

(tom)