Presahy digitálnych technológií a umenia v metropole východu

Presahy digitálnych technológií a umenia v metropole východu

Festival Art & Tech Days je určený pre každého, kto chce kráčať s dobou, ktorej budúcnosť je aj v spojení umenia a technológií. Podujatie sa začne 22. novembra a potrvá do 26. novembra.

Vyvrcholením festivalu bude piatková medzinárodná konferencia, ktorá sa uskutoční v Kasárňach Kulturpark. Bude pracovať s takými témami umenia, technológií a dizajnu, ako napríklad aktuálny Otázky digitálnej kultúry sa sústreďujú na vzťah medzi ľuďmi a technológiami. trend riadenia inovatívnych procesov, ako sa dajú digitálne nástroje použiť na posúvanie hraníc umenia a jeho prezentáciu či ako obsah ovplyvňuje formu médií.

Umeleckou súčasťou festivalu budú Dni aktuálnych audiovizuálnych stretnutí, počas ktorých návštevníci uvidia VJingy, živé kódovania a interaktívne inštalácie, výstavy, koncerty i špeciálnu edíciu Pecha Kucha Night venovanú mediálnemu umeniu. Košičania sa môžu tešiť aj na koncert formácií Panáčik a Fiordmoss, multimediálne choreografické inštalácie maďarskej skupiny Ziggurat Project a košického dua Nano VJs, ale aj workshop kreslenej animácie pre deti s Andrejom Kolenčíkom.

Foto zdroj: http://natuska0011.blog.cz/en/1006/digitalne-umenie-fotomanipulacia-krajina-sceneria

(iri)