Prešov očaril Liviu Klausovú

Prešov očaril Liviu Klausovú

Veľvyslankyňa Českej republiky na Slovensku Livia Klausová spolu s pridelencom obrany Českej republiky na Slovensku Jánom Gurníkom navštívili Prešov. V priestoroch radnice sa stretli s primátorkou Andreou Turčanovou i ďalšími osobnosťami Prešova.

„V Prešove som nebola hádam päťdesiat rokov a to mám v neďalekej dedine dokonca príbuzných,“ prezradila Livia Klausová, ktorá metropolu Šariša navštívila prvýkrát počas svojej štvorročnej diplomatickej misie na Slovensku. „Prešov sa veľmi zmenil, vidieť veľký posun. Som očarená vaším mestom, máte krásne námestie i radnicu,“ netajila svoje pocity vyslovené malebnou slovenčinou.

V rozhovore s primátorkou sa česká veľvyslankyňa živo zaujímala o históriu mesta, vývoj zamestnanosti, hospodársky rozvoj mesta a jeho aktuálne dianie, šport či o stav a zameranie prešovského školstva. „Keď hovoríte o úspešných školách, teším sa, že sú medzi nimi aj technické,“ zdôraznila. S Jánom Gurníkom sa zhodli, že Prešov sa výrazne zviditeľňuje aj vďaka vrtuľníkovej základni, kde začali pôsobiť moderné viacúčelové vojenské vrtuľníky Black Hawk. „Tie vám trochu závidíme,“ dodal Ján Gurník s úsmevom a s prísľubom, že do Prešova bude služobne prichádzať častejšie.

(bre)

Foto zdroj: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/sites/default/files/styles/scale_1180/public/images/1092673-531103.jpg?itok=ApmKVKYV