Protiruské sankcie sú absurdné a poškodzujú Taliansko, vyhlásil kandidát na talianskeho premiéra

Protiruské sankcie sú absurdné a poškodzujú Taliansko, vyhlásil kandidát na talianskeho premiéra

Sankcie Európskej únie proti Rusku sú absurdné a spôsobujú nezmerateľné škody talianskemu hospodárstvu. Vyhlásil to predseda euroskeptickej a antimigračnej strany Ligy Severu, ktorý zároveň vyzval na ukončenie ekonomických reštrikcií.

„Dúfam, že budem čoskoro vo vláde, aby som mohol odsúhlasiť pozvánku konfederácie talianskeho priemyslu ruskému prezidentovi: Dosť týchto absurdných sankcií, ktoré talianskej ekonomike spôsobujú nezmerateľné škody!“ napísal Matteo Salvini na Twitteri a Facebooku.

Jeho príspevok obsahoval obrázok, ktorý upozornil na rozhovor s Ernestom Ferlengim – prezidentom neziskového združenia Confindustria Russia. Cieľom tejto organizácie je zastupovať, pomáhať a podporovať talianske firmy pôsobiace v Rusku, ako aj spoločnosti, ktoré sa práve začínajú otvárať ruskému trhu. Ferlengi sa v rozhovore pre noviny Libero Quotidiano vyjadril, že sankcie proti Rusku poškodzujú taliansky priemysel.

Liga Severu získala v nedávnych talianskych voľbách viac ako 17 percent hlasov. Spolu s ďalšími antisystémovými stranami Bratia Talianska a Berlusconiho hnutím Forza Italia má Salvini reálnu možnosť sformovať vládu, ktorej by bol predsedom. Tento politik sa už dlhodobo vyslovuje proti tomu, aby Taliansko uplatňovalo protiruské sankcie.

Minulý týždeň vyhlásil, že rozhodnutie jeho krajiny vyhostiť ruských diplomatov v súvislosti s kauzou Skripaľ, len problémy zhorší.

V marci podpísal Salvini v Moskve dohodu o spolupráci s ruskou vládnou stranou Zjednotené Rusko. Počas svojej návštevy Ruska v roku 2016 zdôraznil taktiež dôležitosť posilnenia vzťahov medzi Ruskom a Talianskom.

(tom)

Foto zdroj: http://atlanticsentinel.com/2017/12/italys-salvini-commits-to-right-wing-pact-asks-same-of-berlusconi/matteo-salvini-2/