Prvý slovenský úspech v Pjongčangu: Danku Bartekovú zvolili za podpredsedníčku komisie športovcov MOV

Zimná olympiáda v juhokórejskom Pjongčangu sa ešte nezačala, ale Slovensko už slávilo prvý olympijský úspech: našu slávnu strelkyňu Danku Bartekovú v pondelok priamo v dejisku olympiády zvolili za podpredsedníčku komisie športovcov Medzinárodného olympijského výboru (MOV).

Slovenská športová strelkyňa v pozícii podpredsedníčky komisie športovcov MOV vystriedala v tejto funkcii bývalého francúzskeho vodného slalomára Tonyho Estangueta, ktorý skončil svoje pôsobenie v komisii preto, že získal významnú funkciu v organizačnom výbore, ktorý pripravuje Olympijské hry v Paríži v r. 2024. Za predsedníčku tejto komisie zvolili bývalú plavkyňu zo Zimbabwe Kirsty Coventryovú.

Danka Barteková po svojom zvolení povedala: „Vždy bolo mojím snom reprezentovať športovcov. Myslím si, že je dôležité, že komunikujeme lepšie a proaktívne. Musíme spoločne povzbudzovať športovcov k aktivite, aby ich hlas mal silnejšiu váhu,“ zdôraznila pre média.

Mimochodom, práve v pondelok na obed podpredsedníčka a predsedníčka komisie – Danka Barteková a Kirsty Coventryová sa náhodou stretli v jedálni v horskej dedine. Spoločne s  doterajšou predsedníčkou komisie, bývalou hokejistkou Angelou Ruggierovou (USA) a s ďalšími významnými predstaviteľmi MOV na čele s čestným prezidentom Jacquom Roggem či legendárnym ukrajinským atlétom Sergejom Bubkom potom sprevádzali prezidenta MOV Thomasa Bacha počas „exkurzie“ v olympijskej dedine.

Danka Barteková vo svojej novej funkcii, do ktorej ju exekutíva Medzinárodného olympijského výboru potvrdila hneď po jej zvolení na spoločnom zasadnutí s členmi komisie, bude pôsobiť 2,5 roka – až do skončenia letných Olympijských hier 2020 v japonskom Tokiu.

(pal)

Foto: https://www.olympic.org/news/danka-bartekova-there-s-nothing-like-the-olympic-medal-ceremony